У цьому матеріалі розглянемо головні проекти, розроблені Комітетом з Міжнародних стандартів фінансової звітності (КМСФЗ)
Проект, що розглядає переведення до категорії "інвестиційна нерухомість" або з неї
КМСФЗ підготував поправки до МСФЗ (IAS) 40 "Інвестиційна нерухомість", викладені в останньому проекті ED/2015/9 "Переведення до категорії "інвестиційна нерухомість" або з неї", який опубліковано в листопаді 2015 року для отримання коментарів від суспільства.
КМСФЗ пропонує внести зміни до керівництва, поданого в МСФЗ (IAS) 40, стосовно переведення до категорії "інвестиційна нерухомість" або з неї.
Відповідно до нового формулювання організація буде рекласифікувати нерухомість до складу або зі складу інвестиційної нерухомості лише у випадку, коли є докази змін у використанні нерухомості. Поточний перелік умов, за яких має здійснюватися переведення, пропонується повторно подати як приклади доказів того, що у використанні нерухомості відбулися зміни.
КМСФЗ не визначив дату набрання чинності пропонованим виправленням, однак буде дозволено дострокове застосування.
Термін подання коментарів щодо пропозиції – 18 березня 2016 року.
"Щорічні поліпшення МСФЗ: цикл 2014 - 2016"
КМСФЗ у листопаді 2015 року було опубліковано проект "Щорічні поліпшення МСФЗ: цикл 2014 - 2016".
У проекті пропонується внести виправлення до таких стандартів:
• МСФЗ (IFRS) 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності";
• МСФЗ (IFRS) 12 "Розкриття інформації про частки участі в інших організаціях";
• МСФЗ (IAS) 28 "Інвестиції в залежні та спільні підприємства".
КМСФЗ не вказав дату набрання чинності пропонованими поправками, однак передбачається дозволити дострокове застосування.
Термін подання коментарів щодо пропозиції – 17 лютого 2016 року.
Невизначеність щодо підходу до податків на прибуток
КМСФЗ опублікував Проект (ED) DI/2015/1, яким викладено інтерпретацію МСФЗ (IAS) 12 "Податки на прибуток" "Облік невизначеності щодо зобов'язань або активів з податку на прибуток".
Невизначеність стосовно податків на прибуток виникає у випадках, коли вимоги податкового законодавства щодо їхнього застосування до певної операції неясні, а їх результат залежить від інтерпретації податкових органів, яка невідома організації на кінець звітного періоду.
Проект інтерпретації пропонує відображати невизначеність стосовно зобов'язань або активів з податків на прибуток у складі податкових зобов'язань або активів лише у випадку, коли існує ймовірність того, що організація буде виплачувати або відновлювати розглянуту суму.
Проект інтерпретації не містить нових вимог до розкриття інформації, але акцентує увагу на тому, що організації необхідно визначити, чи потрібно їй розкривати інформацію про судження та невизначеності, властиві податковому обліку, відповідно до МСФЗ (IAS) 1 "Подання фінансової звітності".
Проект інтерпретації містить деякі ілюстративні приклади для роз'яснення застосування даних вимог.
Термін подання коментарів щодо проекту інтерпретації – 19 січня 2016 року.
За матеріалами deloitte.com