Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Валютні обмеження знову продовжено

Документ:

Кому читати:

імпортерам, експортерам

Що сталося:

НБУ продовжив валютні обмеження

Набирає чинності:

з 05.12.2015 р.

Як і очікувалось, регулятор продовжив основні валютні обмеження ще на три місяці – до 4 березня 2016 року.

Традиційно, збережено норму про обов'язковий продаж 75 % валютної виручки юридичних осіб та розрахунки за експортно-імпортними операціями до 90 днів. Також продовжено вимогу щодо обмеження купівлі валюти банками за власними операціями у розмірі 0,1 % регулятивного капіталу на день, купівлі готівкової валюти фізособами – в еквіваленті 3 тис. грн. на день.

Водночас Національний банк продовжує поступово пом'якшувати адміністративні обмеження, реагуючи на прохання банків та бізнесу.

Так, зокрема, вимога обов'язкового продажу у розмірі 75 % не поширюється на кредити, що надаються резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно-кредитного агентства для виконання зобов'язань за імпортним контрактом перед нерезидентом. Це стосується лише тих випадків, коли іноземний кредитор перераховує кошти за імпортним контрактом позичальника безпосередньо на рахунок нерезидента-експортера, тобто без зарахування цих коштів на рахунок резидента-позичальника. Також вимога обов'язкового продажу більше не стосується грошового забезпечення (гарантії, застави, завдатку, депозиту), яке нерезидент надає для участі в конкурсних торгах при здійсненні державних закупівель. Це має полегшити доступ нерезидентів до державних закупівель.

Крім того, продовжено термін (до семи днів), протягом якого банкам дозволяється не здійснювати обов'язковий продаж надходжень, які повертаються за ініціативою іноземного банку-отримувача.

Також лібералізовано розрахунки фізичних осіб за межами України, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів. Досі діяла і продовжує діяти норма, яка дозволяла здійснювати перекази з поточного рахунку в іноземній валюті на суму, що не перевищує 150000 грн. на місяць. Відтепер це обмеження не поширюється на безготівкові розрахунки, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для власного споживання фізичних осіб.

Послаблено заборону на купівлю іноземної валюти для подальшого перерахування за кордон коштів, отриманих іноземним інвестором від продажу цінних паперів українських емітентів. З прийняттям Постанови № 863 заборона не поширюється на кошти, отримані від продажу державних облігацій України не лише на фондових біржах, як було раніше, а й поза їх межами.

Зміни набувають чинності 05 грудня 2015 року і діють до 04 березня 2016 року включно. Проте, незалежно від строків дії постанов, Національний банк планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому сприятиме стан валютного ринку та української економіки в цілому.

За матеріалами bank.gov.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ