Українська асоціація інвестиційного бізнесу розробила Методичні рекомендації щодо оцінки активів НПФ.
Методичні рекомендації щодо оцінки активів недержавних пенсійних фондів, з урахуванням вимог МСФЗ, підготовлено з метою надання методологічної допомоги компаніям з управління активами при проведенні оцінки активів НПФ.
Окрім відповідності до вітчизняного законодавства, зокрема, законів "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про недержавне пенсійне забезпечення", методичні рекомендації враховують вимоги МСФЗ 9 "Фінансові інструменти".
З метою уникнення повторної перекласифікації фінансових активів у майбутньому (з настанням дати обов’язкового застосування МСФЗ 9) доцільно одразу застосовувати МСФЗ 9 в частині визнання, класифікації та оцінки фінансових активів, а з питань зменшення корисності фінансових активів, які класифікуються як такі, що оцінюються за амортизованою собівартістю, та операцій хеджування – МСБО 39 "Фінансові інструменти: визнання та оцінка".
В цілому Методичні рекомендації складаються з трьох розділів:
• Загальні положення;
• Первісне визнання активів НПФ;
• Подальша оцінка активів НПФ.
В них детально проаналізовано первісну та подальшу оцінку активів, зокрема, фінансових активів, дебіторської заборгованості, нерухомості, нематеріальних активів.
З текстом Методичних рекомендацій щодо оцінки активів недержавних пенсійних фондів можна ознайомитись у спецдодатку "Довідник МСФЗ" видання "Вісник МСФЗ" в Україні.