Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Україна та світові рейтинги: чи є прогрес?

У цьому матеріалі проаналізуємо положення України у світових авторитетних рейтингах.

DOING BUSINESS

Рейтинг DOING BUSINESS дає можливість об'єктивно оцінити нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність, забезпечити їх дотримання в 189 країнах, а також в окремих містах на субнаціональному й регіональному рівнях.

У рамках дослідження здійснюється збір і аналіз всебічних кількісних даних для зіставлення умов регулювання підприємницької діяльності між країнами та в динаміці, тим самим DOING BUSINESS спонукує країни до ефективнішого регулювання, забезпечує вимірні орієнтири для проведення реформ і є ресурсом для вчених, журналістів, дослідників із приватного сектору та інших осіб, які цікавляться діловим кліматом у кожній країні.

Нагадаємо, всесвітній банк розраховує цей індекс із 2003 року за такими критеріями: легкість відкриття нового бізнесу, одержання дозволу на будівництво, реєстрація власності, одержання позики, захист прав інвесторів, сплата податків, законодавчий захист контрактів тощо.

Тож, власне, результати рейтингу DOING BUSINESS 2016.

За рейтингом легкості ведення бізнесу Україна посідає 83 місце. У порівнянні з торішнім рейтингом Україна піднялася на 4 пункти.

Перше місце почесно посів Сінгапур.

До речі, тема поточного номера повністю присвячена ознайомленню з оподатковуванням і веденням бізнесу саме в Сінгапурі.

"Найрейтинговішим" для України став показник "Реєстрація підприємств" – 30 місце. У порівнянні з торішнім рейтингом Україна піднялася на 40 пунктів.

За всіма іншим показниками суттєвих змін не відбулося. Основні показники наведено в таблиці:

Теми

DB 2016 Рейтинг

DB 2015 Рейтинг

Зміна в рейтингу

Реєстрація підприємств

30

70

+40

Одержання дозволів на будівництво

140

139

-1

Підключення до системи електропостачання

137

138

+1

Реєстрація власності

61

64

+3

Одержання кредитів

19

17

-2

Захист міноритарних інвесторів

88

87

-1

Оподаткування

107

106

-1

Міжнародна торгівля

109

109

Немає змін

Забезпечення виконання контрактів

98

98

Немає змін

Вирішення неплатоспроможності

141

141

Немає змін

Paying Taxes

Щорічно Світовий банк і аудиторська компанія PwC у рамках рейтингу DOING BUSINESS проводять дослідження податкових систем у всьому світі.

Сьогодні Україна посідає 107-е місце – між африканською республікою Ганою та острівною державою Фіджі. Усього в рейтингу 189 держав.

За кількістю платежів Україна має один із кращих показників. Це пов'язано з тим, що податковою реформою скорочено загальну кількість податків з 22 до 9, з яких до статистики дослідження потрапляють тільки 5. Але, як відомо, скорочення відбулося за рахунок злиття окремих податків.

Традиційно в загальному рейтингу Україну тягнуть донизу 2 інших показники: час, який витрачається на сплату податків, і загальне податкове навантаження. На сплату податків у нас витрачається 350 годин на рік, а середній показник по світу становить 261 годину.

За основним показником "Загальне податкове навантаження" Україна поліпшила свій результат із 52,9 % до 52,2 %. Це пов'язано з тим, що у 2014 році набули чинності зміни, які зменшили податок на прибуток підприємств до 18 %.

Це, загалом, наочно показує, наскільки "ефективною" виявилася торішня "податкова реформа", яка звелася до об'єднання декількох податків під однією назвою без жодних змін по сутті.

The Bloomberg Innovation Index

На окрему увагу заслуговує і Рейтинг інновацій Bloomberg, у якому Україна піднялася на 33 місце з торішнього 49-го.

Загальний індекс України в рейтингу становить 64,68 із 100 можливих балів.

Для розрахунку індексу було використано шість показників:

– частка ВВП країни, що спрямовується на дослідження й розробку (Україна посіла 42-е місце);

– розмір доданої вартості на душу населення (50-е місце);

– кількість високотехнологічних підприємств у загальному числі компаній (35-е місце);

– частка випускників середніх шкіл, які вступають до вищих навчальних закладів (5-е місце);

– кількість наукових співробітників на 1 млн. жителів (41-е місце);

– патентна активність (10-е місце).

Серед найінноваційних країн у світі перше місце посіла Південна Корея. До першої п'ятірки рейтингу також увійшли Японія, Німеччина, Фінляндія та Ізраїль.

Fitch

Міжнародне авторитетне рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинг України зі сходинки RD (обмежений дефолт) до сходинки ССС (переддефолтний стан).

Аналітики агентства вважають швидке відновлення економіки України малоймовірним.

У наступному році економіка України, вірогідно, повернеться до зростання, що становитиме приблизно 1 %, за оцінками Fitch, тоді як офіційний прогноз на 2016 рік – підвищення на 2,4 %. У 2017 році можливе підсилення підйому до 2 – 3 %, вважають у Fitch.

Moody’s

Moody’s займається рейтингами, що відображають фактичний стан економіки конкретної країни та її здатність платити за зобов'язаннями.

Слідом за міжнародним рейтинговим агентством Fitch, яке підвищило рейтинг України, підвищити рейтинг українського емітента вирішило й агентство Moody’s Investors Service. Україна перебувала на рівні Ca, тепер – на рівні Саа3, який означає високий кредитний ризик боргових зобов'язань.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ