Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
НБУ визначив порядок операцій з борговими паперами

Регулятор ініціюватиме аукціони на фондових біржах для регулювання порядку здійснення операцій з борговими цінними паперами.

Національний банк України (НБУ) ініціюватиме аукціони на фондових біржах для регулювання порядку здійснення операцій з купівлі та продажу боргових цінних паперів. Про це регулятор повідомляє на офіційному сайті, посилаючись на постанову № 762 від 3 листопада.

Згідно з нею НБУ має намір ініціювати аукціони у двох випадках. Перший – при необхідності регулювання грошово-кредитного ринку. Для цього НБУ може купувати та продавати згадані цінні папери. Другий – для задоволення вимог щодо операцій з рефінансування та прямого репо. У цьому випадку Нацбанк може продавати цінні папери, які використовуються як предмет застави (операції).

"Участь в аукціонах відбувається шляхом подання заявок. Зокрема, у разі купівлі цінних паперів учасники можуть подавати лише заявки із зазначенням кількості цінних паперів, які вони готові безумовно купити або продати за зазначеною ними ціною (конкурентні заявки). Усі подані заявки – як на купівлю, так і на продаж – мають бути забезпечені відповідними активами", – уточнює Нацбанк.

Заявки учасників аукціонів щодо продажу паперів задовольнятимуться, починаючи з найвищої ціни, а з купівлі – починаючи з найнижчої. Розрахунки за результатами аукціонів відбуватимуться за принципом "поставка цінних паперів проти оплати" у день укладання договору.

За матеріалами ЛІГА.Финансы

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ