Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Розроблено Посібник з визначення суттєвості

Визначати критерії суттєвості інформації можна буде за допомогою підказок Ради з МСФЗ. Попередній варіант такого посібника вже опубліковано.

Як відомо, однією з характеристик інформації у фінзвітності є доречність. А для того аби події чи операції вважалися доречними, вони повинні бути суттєвими.

Словник

Суттєві події – це такі події, пропущення або неправильне трактування яких може вплинути на прийняття рішень користувачів.

Необхідність використання поняття "суттєвість" обумовлена тим, що фінансова звітність формується на основі обробки великої кількості подій господарського життя, які певним чином агрегуються та групуються в класи відповідно до їхньої природи або функціонального призначення.

Концепція суттєвості з точки зору МСФЗ застосовується для:

• деталізації статей фінансової звітності;

• розкриття інформації;

• методу виправлення помилок.

Окремих методичних рекомендацій, які описують загальні параметри суттєвості, в системі МСФЗ нема. На сьогодні лише деякі характеристики, присутні в текстах МСФЗ, дозволяють зробити висновки щодо уявлень стандартизаторів стосовно порогів суттєвості.

Тому Рада з МСФЗ опублікувала попередній варіант нового посібника, за допомогою якого можна буде визначати, чи є та або інша інформація суттєвою. До цього часу головбухи під час використання критерію суттєвості часто орієнтувалися на рекомендації провідних аудиторських фірм.

В українській системі стандартизації прийнято окремий документ, який описує загальні параметри суттєвості в бухгалтерському обліку. Це Методичні рекомендації, затверджені наказом Мінфіну від 27 червня 2013 р. № 635.

Суттєвість інформації залежить від низки факторів та обставин, які можуть бути специфічними для кожного окремого складача звітності. Тут також доволі широкий простір для професійного судження. Визначення суттєвості інформації, серед іншого, вимагає і розуміння того, хто власне такі користувачі фінансової звітності, які рішення вони приймають на її основі.

Новий Посібник допоможе менеджерам з професійним судженням, стимулюючи їх, відмовитися від нескінченних повторень і шаблонів (які несуть у собі по мінімуму корисної інформації) та поліпшити якість звітності своїх організацій.

Разом з тим, Посібник доповнює собою зміни в стандарті МСБО 1 "Подання фінансової звітності". У них йдеться про те, що компаніям нема потреби застосовувати специфічні, обумовлені в стандартах вимоги до розкриттів, якщо інформація при цьому не є суттєвою. Окремо зазначено, що компаніям слід подумати про додаткові розкриття в примітках, якщо просте виконання вимог стандартів не забезпечує повного розкриття всієї суттєвої інформації.

Ознайомитися з текстом Посібника можна тут.

Обговорення триватиме до кінця лютого наступного року. Про хід розгляду ми вас інформуватимемо в наступних номерах видання "Вісник МСФЗ" в Україні.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ