Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Запропоновано запровадити в Україні посаду фінансового омбудсмена

У Раді зареєстровано законопроект № 3292, яким пропонується запровадити в Україні посаду омбудсмена з фінансів та інвестицій.

У законопроекті зазначено, що з метою забезпечення та захисту прав і законних інтересів інвесторів фінансовий омбудсмен має наступні основні повноваження:

- взаємодіє з органами держвлади та місцевого самоврядування з питань фінансів та інвестицій;

- розглядає звернення інвесторів з питань, що виникають при здійсненні ними інвестиційної діяльності на території України;

- вносить рекомендації органам держвлади та місцевого самоврядування для вирішення питань, які зазначені у зверненнях інвесторів;

- сприяє інвесторам у вирішенні питань, що виникають у процесі реалізації інвестиційних проектів у досудовому чи позасудовому порядку;

- вносить до Кабінету Міністрів рекомендації щодо удосконалення законодавства.

Положення про такого омбудсмена затверджується Кабміном. Відповідні зміни пропонується внести до Закону "Про інвестиційну діяльність", доповнивши нормативний акт новою статтею 12-3.

Зазначимо, що створення інституту фінансового омбудсмена передбачено Комплексною програмою розвитку фінансового сектору до 2020 р., затвердженою Національною радою реформ. Численні банківські організації та державні діячі вже давно говорять про необхідність функціонування такого омбудсмена.

Також читайте матеріал "Фінансовий директор майбутнього: яким він буде".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ