Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Материнська середня компанія середньої групи: що з консолідованою звітністю?

В дискусійному МСФЗ-клубі виникло питання щодо подання та оприлюднення консолідованої фінзвітності за 2022 рік середнім підприємством – материнською компанію, яка по критеріям відносится до середніх. В попередній редакції Закону про бухоблік середні підприємства мали оприлюднювати тільки свою індивідуальну фінансову звітність. Внесені 19.07.2022 року зміни до Закону про бухоблік передбачають, що середні мають оприлюднювати до 01.06 ще і консолідовану фінансову звітність. Також в цьому пункті є параграф 5 де вказано що малі та середні групи звільнені від обов'язкового складання та подання консолідованої фінансової звітності. Як діяти середній материнській компанії середньої групи, якщо в 3 параграфі норма, що зобов'язує оприлюднювати консолідовану звітність, а 5 параграф звільняє від складання та подання консолідованої звітності?

Передусім впевнимося, що ми маємо справу з середнім підприємством середньої групи. Так, для цілей Закону про бухгалтерський облік середніми є підприємства, які не відповідають критеріям для малих підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

· балансова вартість активів – до 20 мільйонів євро включно;

· чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 40 мільйонів євро включно;

· середня кількість працівників – до 250 осіб включно.

Середніми групами вважаються групи, які не відповідають критеріям для малих груп та показники річної консолідованої фінансової звітності яких на дату складання річної консолідованої фінансової звітності відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

· балансова вартість активів – до 20 мільйонів євро включно;

· чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – до 40 мільйонів євро включно;

· середня кількість працівників – до 250 осіб включно.

Як зазначено в питанні, дійсно абз.2 п.3 ст.14 Закону про бухоблік передбачено, що великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов'язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з відповідними аудиторськими звітами, звітом про управління, консолідованим звітом про управління, звітом про платежі на користь держави, консолідованим звітом про платежі на користь держави на своїй веб-сторінці або своєму веб-сайті (у повному обсязі). Якщо читати дослівно, то нібито середні підприємства теж мають оприлюднювати річну консолідовану фінансову звітність. Але з цим абзацом потрібно читати паралельно і абз.5 .3 ст.14 Закону про бухоблік, згідно з яким малі та середні групи (крім груп, у складі яких є підприємства, що становлять суспільний інтерес) звільняються від обов'язкового складання та подання консолідованої фінансової звітності та консолідованого звіту про управління.

Відтак, материнська компанія середньої групи, у складі якої відсутні підприємства суспільного інтересу, не складає консолідовану фінансову звітність, а значить і немає, що оприлюднювати. Тому абз.2 п.3 ст.14 Закону про бухоблік коректніше б виглядав, якщо б звучав наступним чином "великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства зобов'язані не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність (за умови її складання відповідно до цього Закону)..."

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ