Рада МСБО (далі – РМСБО) один раз на п'ять років проводить консультації з метою визначення найближчих пріоритетів своєї діяльності. Черговий (третій з моменту започаткування) такий запит до професійної спільноти був опублікований у березні 2021 року, а період для коментарів закінчився у вересні 2021 року. Отримані відгуки мали допомогти Раді визначити її діяльність і план роботи на 2022-2026 роки.
РМСБО також шукала думки щодо того, яким питанням фінансової звітності вона має віддати пріоритет, а також щодо критеріїв додавання проектів до свого робочого плану.
РМСБО очікувала від професійної спільноти почути погляди на стратегічні напрямки діяльності та її збалансованість, під якою розуміється розподіл уваги та часу між розробкою нових МСФЗ і підтримкою послідовного застосування існуючих стандартів.
Звісно, що робота РМСБО протягом 2022 – 2026 років буде спрямована на завершення проектів, які вже тривають, і на огляди після впровадження нещодавно випущених МСФЗ і чи працюють вони належним чином. Однак Рада також очікувала, що на основі отриманих відгуків матиме можливість взятися за деякі нові проекти.
29 липня 2022 року РМСБО опублікувала Заяву про зворотний зв'язок та короткий огляд, в якому окреслено пріоритети на наступні п'ять років. У Заяві про зворотній зв'язок пояснюються обґрунтування її рішень, розкрито реакцію РМСБО на численні відгуки від різноманітних зацікавлених сторін та сформовано план роботи РМСБО на 2022-2026 роки.
Цікаво, як професійна спільнота вбачаю пріоритетність роботи над стандартами? Ось систематизований перелік
Максимальний пріоритет
– Ризики, пов'язані з кліматом (у фінансовій звітності)
– Криптовалюти і пов'язані з ними операції
– Нематеріальні активності
Високій пріоритет
– Концепція безперервності
– Механізми ціноутворення на забруднюючі речовини
– Звіт про рух грошових коштів та пов'язані питання
Середній пріоритет
– Припинена діяльність та групи вибуття
– Ставки дисконтування
– Податки на прибуток
– Інший сукупний дохід
– Змінна та умовна винагорода
Пріоритет нижче середнього
– Витрати за позиками
– Товарні операції
– Виплати робітникам
– Витрати – запаси та собівартість продажу
– Іноземна валюта
– Державні гранти
– Від'ємні процентні ставки
– Окрема фінансова звітність
Полярна пріоритетність (багато користувачів фінансової звітності оцінили цей проект і як високопріоритетний, і як низькопріоритетний)
– Операційні сегменти
Низький пріоритет
– Інфляція
– Проміжна фінансова звітність
Цікаво, якщо в коментарях Ви б зазначили свої пріоритети ??
Що ж вибрала РМСБО?
Зацікавлені сторони дали РМСБО чіткий сигнал про те, що слід просувати вже реалізовані проекти раніше, ніж починати нові. Враховуючи цей посил та оцінивши свої можливості, РМСБО визначила три ключові стратегічні пріоритети:
· підтримка стратегічного напрямку і збалансованість діяльності РМСБО, посилення зусиль з розробки цифрової фінансової звітності та покращення зрозумілості і доступності МСФЗ;
· прогрес поточних проектів; і
· доповнення робочого плану питаннями обліку і звітування щодо нематеріальних активів, звіту про рух грошових коштів і кліматичних ризиків у фінансових звітах.
В результаті ми очікуємо глибокий перегляд МСБО 38 "Нематеріальні активи". Стандарт дійсно достатньо давно прийнятий, а сфера нематеріальних активів розвивається дуже швидко. Такий перегляд вже назрів.
Стосовно МСБО 7 "Звіт про рух грошових коштів" остаточного рішення про глобальний перегляд не прийнято, але робота одо необхідності такого перегляду буде проведена РМСБО в найближчі роки.
Щодо кліматичних ризиків ми очікуємо побачити дослідження щодо необхідності (доцільності, доречності) та можливості внесення вузькоспрямованих поправок до деяких МСФЗ в частині розкриття цих ризиків.
Водночас РМСБО має і резервний список проектів на випадок, якщо будуть вільні ресурси для роботи над ними. Цей список операційні сегменти і механізми ціноутворення на забруднюючі речовини.
Робота над визначенням пріоритетів і запит на інформацію був опублікований до створення Ради зі стандартів стійкого розвитку (далі РССР), тому у відгуках питання співпраці не обговорювалися, але, приймаючи рішення щодо своїх пріоритетів на 2022-2026 роки, РМСБО визначила можливі сфери співпраці з РССР і зазначила, що їй потрібні певні ресурси для підтримки такого співробітництва.
_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022
У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.