Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Консультативний форум зі стандартів бухгалтерського обліку (ASAF): які новації фінансової звітності дискутуються

11 – 12 липня 2022 р відбувся Консультативний форум зі стандартів бухгалтерського обліку (ASAF).

Нещодавно ми писали про головні пріоритети Ради МСБО, які сформувалися внаслідок рекомендацій громадськості, серед яких закінчення вже розпочатих проектів, перш ніж перехід до нових. Саме в такому руслі і працював у липні Консультативний форум.

На форумі обговорювалися питання гудвілу і знецінення, динамічного управління ризиками, огляду після впровадження МСФЗ 9 (щодо класифікації та оцінки), фінансових інструментів з ознаками власного капіталу, розкриття інформації (у тому числі непублічними дочірніми компаніями), другого комплексного огляду стандарту МСФЗ для МСП. На наш погляд одним з найцікавіших питань є очікувані зміни до МСБО 1 "Подання фінансової звітності". Хоча вже з великою часткою впевненості можна сказати, що це буде новий стандарт, регулюючий подання первинної фінансової звітності (умовна назва).

Стосовно первинної фінансової звітності в полі зору Консультаційного форуму, як і всієї професійної спільноти, зараз 2 ключових питання:

– Незвичайні доходи/витрати – визначення таких доходів і витрат вже нібито сформувалося, як доходів і витрат з обмеженою прогностичною цінністю, але ще залишилися прихильники його завеликої "суб'єктивності", хоча і це очікується подолати деякими уточненнями самого визначення, а розкриття незвичайчних доходів і витрат вимагатиметься у складі традиційних статей звіту про прибутки/збитки з розкриттям в окремій примітці. Цікаво, що учасники дискусії задумалися над тим, чи можуть бути статі незвичайними, якщо вони будуть виникати протягом більш ніж одного періоду (підтримка такої позиції достатньо широка)? Рада МСБО також вивчає можливість поділу примітки, що містить інформацію про незвичайні доходи і витрати, щоб користувачі фінансової звітності могли легко ідентифікувати статті з різними характеристиками повторюваності. А який період оцінки приймати для ідентифікації незвичайних доходів і витрат? Однозначного рішення поки що немає, але йдеться про три можливих варіанти – орієнтація на бюджети, встановлений стандартом термін (зараз орієнтовно 2-4 роки) або на погляд компанії. Чекаємо рішення світових стандартизаторів з цього питання, адже по цьому питанню збирається окрема робоча група.

– Розкриття операційних витрат за елементами – наразі обговорюється чи достатньо статті, представлені за функцією, розкривати лише у розрізі амортизації та виплат працівникам, чи варто передбачити й інші елементи. Деякі учасники дискусії звернули увагу на те, що користувачам можуть бути цікаві розкриття щодо знецінення (хоча і зараз такі розкриття вимагаються), а також розуміння того, чи є стаття постійною чи змінною. Якщо дійсно доведеться класифікувати статті на постійні і змінні – це буде дуже суттєва зміна подання звіту про прибутки і збитки, але мені не здається це високо ймовірним.

Показники ефективності керівництва та зміна підходів до класифікації фінансових доходів і витрат (за що в мене постійно летять каміння, коли я намагаюся донести вже озвучену РМСБО позицію)))) поки що без публічного обговорення.

Якщо Ви цікавитесь МСФЗ та хотіли б розібратися, як працює модель, то в нагоді буде вебінар "МСФЗ-звітність: основи професійної практики" за посиланням

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ