Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чи будуть міжнародні стандарти сталого розвитку обов'язковими в Україні?

До сьогодні ми майже уникали публікацій щодо Ради з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB) Фонду МСФЗ, адже наш фокус – це міжнародні стандарти фінансової звітності. Проте, серед наших читачів останнім часом, у тому числі і у відповідь на заяви окремих експертів, стали виникати питання – чи будуть нові стандарти, які прийматимуться ISSB, обов'язковими в Україні? Ми вирішили прояснити це питання.

Почнемо з того, що таке Рада з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB) Фонду МСФЗ. В листопаді 2021 року опікуни Фонду МСФЗ оголосили про створення нової ради з установлення стандартів – Ради з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB). Метою її створення є розробка всеосяжної глобальної бази стандартів розкриття інформації, пов'язаної зі стійким розвитком, яка надає інвесторам та іншим учасникам ринку капіталу інформацію про ризики компаній, пов'язані зі сталим розвитком, і можливості, щоб допомогти їм приймати обґрунтовані рішення.

Якщо подивитися на структуру Фонду МСФЗ, то Рада з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку і Рада з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB) – це дві паралельні структури, жодна з яких не підпорядковані іншій, хоча обидві входять до складу Фонду МСФЗ. Для порівняння – Комітет з інтерпретацій умовно "підпорядкований" Раді з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, а Рада з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB) є самостійною структурою у складі Фонду МСФЗ. Саме організаційна структура має надати нам відповідь щодо обов'язковості застосовування стандартів в Україні.

Тепер звернемося до Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність", який встановлює обов'язковість застосування стандартів. Нагадаємо, що для складання фінансової звітності застосовуються "міжнародні стандарти", які викладені (в проекті нового Закону – оприлюднені) державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці Мінфіну. Що розуміє Закон під "міжнародними стандартами"? Міжнародні стандарти фінансової звітності (далі – міжнародні стандарти) – прийняті Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку документи, якими визначено порядок складання фінансової звітності.

Це означає, що стандарти, прийняті Радою з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB), як організацією, яка є паралельною, а не підпорядкованою Раді МСБО, не входять до тлумачення міжнародних стандартів, які передбачені Законом України про бухгалтерський облік і фінансову звітність. Тут мова навіть не йде про оприлюднення на сайті Мінфіну.

Ще згадаємо, що прийнятий в першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону про бухоблік передбачає, що зміни до нього можуть вноситися лише Законами України. Тому, до того моменту, коли буде нагода вносити зміни до Закону про бухоблік в частині звітності сталого розвитку, думаю далеко.

Відтак, найближчих перспектив обов'язковості звітування щодо сталого розвитку я не бачу, але ... Будь-яка компанія, яка намагається відповідати трендам сучасності, буде і без примусу розкривати інформацію щодо сталого розвитку, а стандарти, що приймаються Радою з міжнародних стандартів сталого розвитку (ISSB), стануть їм в нагоді.

Якщо у Вас виникають питання стосовно підготовки якісної МСФЗ-звітності, то найактуальніші вебінари в Маркеті вебінарів завжди в доступі 24/7.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ