Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чи обов'язково дисконтувати забезпечення на ліквідацію основних засобів?

Компанія створює довгострокові забезпечення під ліквідацію основних засобів. Чи обов'язково дисконтувати такі забезпечення? Чи можна обліковою політикою передбачити не проводити дисконтування?

Створення забезпечень під ліквідацію основних засобів регулюється одразу трьома стандартами МСБО 2 "Запаси", МСБО 16 "Основні засоби" і МСБО 37 "Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи".

Компанія повинна застосовувати МСБО 2 "Запаси" до витрат на зобов'язання щодо демонтажу, переміщення та відновлення території, на якій розташований об'єкт, що виникають протягом певного періоду внаслідок використання об'єкта для виробництва запасів протягом цього періоду. Зобов'язання щодо витрат, що обліковуються відповідно до МСБО 2 "Запаси" чи МСБО 16 "Основні засоби", визнаються та оцінюються відповідно до МСБО 37 "Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи".

Ні МСБО 2 "Запаси", ні МСБО 16 "Основні засоби" не містять вимог щодо оцінки забезпечень, оскільки прямо посилаються на МСБО 37 "Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи" для цілей оцінки.

У свою чергу МСБО 37 "Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи" у випадках, коли вплив вартості грошей у часі суттєвий, вимагає оцінювати суму забезпечення за ТЕПЕРІШНЬОЮ ВАРТІСТЮ майбутніх видатків, які, як очікується, будуть потрібні для погашення зобов'язання.

Те, що багато бухгалтерів називають "дисконтуванням", по суті є дотриманням вимог оцінювати об'єкти обліку за теперішньою (або амортизованою) вартістю.

Для однозначної відповіді на питання потрібно впевнитися, що різниця між номінальною і теперішньою сумою видатків на ліквідацію є суттєвою. В такому випадку потрібно ОБОВВ'ЯЗКОВО забезпечення обліковувати за теперішньою вартістю і застосовувати механізми дисконтування. Якщо ж така різниця несуттєва (в залежності від того, як облікова політика визначає суттєвість), то компанія може уникнути застосування механізмів дисконтування.

Якщо Вас цікавить тематика обліку забезпечень, рекомендуємо для перегляду вебінар Олени Харламової "Забезпечення (резерви): на межі вимог та маніпулювань" зі знижкою 150 грн!

 amsfo.com.ua

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ