Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Перспективи глобальної економіки

Перше півріччя 2022 року

• Російсько-українська війна знижує глобальні перспективи зростання та посилює інфляційний тиск

• Зміна політики центральних банків може збільшити волатильність ринків

• Поточна геополітична невизначеність може спричинити подальші збої у виробництві та торгівлі

Перспективи на найближчі два роки залежатимуть від того, як розвиватиметься військова агресія Росії проти України. З огляду на високий рівень невизначеності, у рамках дослідження KPMG: було розроблено три сценарії для вивчення перспектив світової економіки:

Основний сценарій передбачає, що світові ціни на нафту будуть на 30 доларів США вище, ніж до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в той час як ціни на газ будуть на 50% вище по всій Європі. Він також передбачає 5% зростання світових цін на продукти харчування.

Більш жорсткий сценарій розглядає потенційний вплив ситуації, за якої світові ціни на нафту зростуть на 40 доларів США, а ціни на газ підвищаться на 100% для Європи і на 50% для решти світу. Цей негативний сценарій також передбачає  зростання світових цін на продукти харчування на 10%. Обидва сценарії включають зростання середніх цін на метал на 23% і збільшення вартості сільськогосподарської продукції на 4%. Вони також передбачають більш високу надбавку за інвестиційний ризик і збільшення державних витрат у Європі.

У разі, якщо військовий конфлікт вирішиться раніше, в сценарії очікується повернення цін до рівнів, що спостерігалися на початку лютого, і відновленням виробничих і торгових потоків.

Аналіз у звіті KPMG показав, що зростання світового ВВП може коливатися у діапазоні від 3,3% до 4% цього року і у діапазоні від 2,5% до 3,2% у 2023 році, залежно від сценарію. Ризики за прогнозом KPMG у даний час відповідають негативному сценарію. Є припущення, що у разі загострення війни між Росією та Україною, може статися, наприклад, скорочення поставок енергоносіїв, що спричинить значні перебої у виробничому секторі у деяких частинах Європи. Пандемія COVID-19 все ще викликає збої у функціонуванні великих економік, таких як Китай, і нова хвиля пандемії може зруйнувати досягнений раніше прогрес у послабленні перепон, що виникли у глобальних ланцюгах постачання.

Дослідження "KPMG: перспективи глобальної економіки, перше півріччя 2022 року" можна прочитати і завантажити тут. 

Андрій Цимбал,

керуючий партнер KPMG в Україні

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ