Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Як незвична нумерація переліків в МСФЗ може збити з пантелику?

Відповідно до п.82 МСБО 1 збитки від зменшення корисності фінансових активів, визнаних згідно з МСФЗ 9, відтепер включаються до фінансових витрат?

Для когось це буде видаватися очевидним (може, навіть, ви посміхнетеся), але якщо таке питання виникає у когось, значить з ним потрібно один раз і назавжди розібратися. Будьте толерантними до тих, хто може ще не такі профі, як ви :)

Передусім, наведу фрагмент МСБО 1 "Подання фінансової звітності", щоб було зрозуміло, звідки виникло питання:

82. Окрім статей, що вимагаються іншими МСФЗ, розділ прибутків та збитків або звіт про прибутки та збитки має включати окремі рядки, які подають такі суми за період:

<...>

б) фінансові витрати;

ба) збитки від зменшення користності (включаючи відновлення збитків від зменшення корисності або прибутків від зменшення корисності), визначені відповідно до розділу 5.5 МСФЗ 9;

<...>

Таке питання виникає не вперше і воно обумовлено незвичною для нас нумерацією списку (переліку) статей, що  характерно для всіх МСФЗ. Якщо в стандарті йдеться про підпорядковані статті, які включаються як складові узагальнюючої статті, тобто "у тому числі", то вони нумеруються і, іі, ііі ..... тощо. А якщо позиція переліку позначається як аа), ба), гв).... тощо, то це означає, що до МСФЗ з часом вносилися доповнення до переліку і щоб не "руйнувати"  нумерацію додані рядки позначаються двома буквами. І ще одна підказка. Якщо наприкінці рядку стоїть ": – двокрапка", то це означає, що далі йдуть складові, підпорядковані цій статті, а якщо "; – крапка з комою", то це означає, що у наступному рядочку вказано нову незалежну статтю.

Сподіваюсь, надалі така нумерація не буде нікого збивати з пантелику!

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ