Річний звіт Фонду МСФЗ, оприлюднений 4 квітня 2022 року, представлений в кращих сучасних традиціях і містить як нефінансову, так і фінансову складові.
Нефінансова частина включає звіти посадовців, опис цілей та їх досягнення, персоналу, бізнес-процесів та стейкходдерів, а також основні результати за 2021 рік та пріоритети на майбутнє.
Фінансова звітність традиційно включає внутрішні звіти з перевірки, аудиторській звіт, форми МСФЗ-звітності та примітки. А оскільки ця звітність складена самими розробниками стандартів, то спокуса ознайомитися з нею дуже велика. На то вона і публічна, щоб кожний мав можливість проаналізувати і зробити власні висновки. Далі мій коротенький поверхневий аналіз показників фінансової звітності Фонду МСФЗ.
Зниження доходів (як за внесками, так і за публікаціями) з одночасним зростанням витрат (на персонал, на технічні засоби), скорочення фінансових доходів з паралельним збільшенням фінансових витрат призвели до збитковості діяльності. За результатами 2021 року загальна сума збитків Фонду МСФЗ склала 806 000 £ проти прибутку 3 476 000 £ 2020 року.
Відповідно до звіту про фінансовий стан можна констатувати зменшення загальної вартості активів, при чому в основному за рахунок необоротних активів, а саме фінансових активів (облігації, що оцінюються за справедливою вартістю), прав оренди та відкладених податкових активів. Єдина стаття необоротних активів, що мала тенденцію до зростання – це нематеріальні активи. Зобов'язання також за 2021 рік скоротилися, при цьому темпи скорочення довгострокових зобов'язань перевищували темпи скорочення поточних. Найбільш суттєве скорочення спостерігається за довгостроковими орендними зобов'язаннями. Відтак, чисті активи на кінець 2021 року складали 40,734 000 £ проти 41,540 000 £ рік тому.
Аналізуючи грошові потоки ми бачимо подвійне скорочення чистого операційного грошового потоку і майже відсутні зміни у фінансових грошових потоках. Проте в інвестиційній діяльності позитивний грошовий потік 2020 року змінився на від'ємний в 2021 році, що обумовлено придбанням облігацій на суттєву суму. В цілому в 2021 році чистий грошовий потік несуттєво змінився у порівнянні з попереднім роком.
Що цікавого в примітках до фінансової звітності? На мою суб'єктивну думку я б відмітила прозорість інформації про персональні виплати членам Ради МСБО, склад нематеріальних активів (до яких входить CRM-система, оновлений сайт, який ми всі побачили в 2021 році, та система фінансів), склад основних засобів (в основному покращення орендованих активів та меблі), цікаве пояснення відкладених податків (які не перераховуються навіть в умовах відомої майбутньої вже оголошеної ставки) та деталізація внесків по країнам.
Взагалі то краще ознайомитися безпосередньо зі звітом, може знайдете щось інше, що зацікавить саме вас, за посиланням https://www.ifrs.org/content/dam/ifrs/about-us/funding/2021/ifrs-annual-report-2021.pdf\
_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022
У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.