Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Судження щодо суттєвості: заклик від Ради МСБО і чи долучиться Україна

Рада МСБО 5 квітня 2022 року оприлюднила на своєму сайті заклик до національних розробників стандартів з метою співпраці в частині досліджень щодо професійних суджень про суттєвість.

Судження щодо суттєвості є важливими для застосування МСФЗ, а інформація про наслідки вже виданих Радою МСБО документів допоможе в обговоренні таких суджень. Метою оголошених досліджень є збір інформації щодо впливу виданих Радою МСБО документів, що допомагають із винесенням суджень про суттєвість, на інвесторів, компанії, аудиторів та регуляторів. Нагадаємо, що до числа цих документів входять:

поправки до МСБО 1 "Подання фінансової звітності" та МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки" (видані у жовтні 2018 року)

Практичне керівництво 2 "Винесення суджень щодо суттєвості" (цей документ не змінює жодних вимог стандартів МСФЗ та не вводить жодних нових вимог, але компанії можуть його використовувати до фінансової звітності, складеної з 14 вересня 2017 р.)

Краща комунікація у фінансовій звітності – змістовне розкриття інформації (документ від жовтня 2017 року).

Від національних регуляторів Рада МСБО очікує координації цих досліджень в країні, відбір науковців для проведення цих досліджень і підтримки науковців у їхній роботі. А від дослідників (науковців), які можуть бути залучені, очікується досвід публікації високоякісних робіт у рецензованих журналах (не уточнюється яких саме, але дозволю собі передбачити, що мається на увазі Scopus и Web of Science).

Рада МСБО навіть рекомендує в ході досліджень використовувати різноманітні методи, включаючи інтерв'ю зі стейхолдерами (зацікавленими сторонами, такими як інвестори, компанії, аудитори та регулятори). Але ключова роль відводиться регуляторам, які мають організувати цей дослідницький процес. На допомогу розробникам національних стандартів Рада МСБО підготувала проект пропозиції, в якій детально описано всі аспекти проекту.

Очікується, що національні розробники стандартів надішлють Раді МСБО повідомлення про зацікавленість в участі в цьому дослідницькому проекті до 31 травня 2022 року, підготовча робота буде завершена до вересня 2022 року, а самі дослідження протягом року.

В Україні зараз важкі часи, але ми віримо в Перемогу і в те, що Міністерство фінансів України зможе залучити високопрофесійних науковців і взяти участь в дослідницькому проекті Ради МСБО.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ