Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Сплата аудиторами внеску до ОСНАД

Документ:

Кому читати:

cуб'єктам аудиторської діяльності

Що сталося:

скасовано плату до ОСНАД за договорами обов'язкового аудиту

Набирає чинності:

20.04.2022

У 2022 році аудитори не платитимуть відсотковий внесок до ОСНАД по "суспільно-значущим" аудитам, адже коментованим документом його розмір зменшено до 0 грн.

Мова йде про внесок, який аудитори зобов'язані сплачувати за кожним договором з надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, у відсотках до суми винагороди.

Також аудиторам дозволили зарахувати у рахунок майбутніх платежів ті суми внесків, що вже були сплачені у 2022 році.

Нагадаємо, відповідно до ч. 13 ст. 15 Закону про аудит розмір цього внеску складає 1 % від суми договору, однак у минулому році його вже було зменшено до 0,5 % (див. Аудиторам вдвічі зменшили "суспільно-наглядовий" внесок).

З огляду на те, що відсотковий внесок по інших видах обов'язкового аудиту привязано до розміру "суспільно-значущого" – сплачувати його також у 2022 році не потрібно.

Однак, вважаємо за доцільне зауважити, що звільнення аудиторів від фіксованого внеску у розмірі трьох мінімальних зарплат, встановленої законом на 1 січня звітного року, за "суспільно-значущими" договорами наразі не передбачено. Відповідно, його слід і надалі сплачувати на загальних підставах.

Також наразі відсутнє звільнення і від фіксованих внесків по інших видах обов'язкового аудиту (у розмірі 0,3 мінзарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року, з кожного аудиторського звіту, підготовленого суб'єктом аудиторської діяльності за результатами надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту).

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ