Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Таксономія-2022 опублікована Фондом МСФЗ

Відомо, що таксономія регулярно оновлюється у відповідь на внесення змін та доповнень до МСФЗ. 24 березня 2022 року Фонд МСФЗ опублікував МСФЗ-таксономію-2022.

Таксономія-2022 ґрунтується на редакції МСФЗ та МСБО, що діяли станом на 1 січня 2022 року, включаючи ті, ефективна дата яких не настала, тобто ті, які були видані, але ще не вступили в силу.

Порівняно з таксономією 2021, таксономія-2022 включає зміни, які обумовлені прийняттям наступних документів:

Розкриття облікової політики: зміни внесено до МСБО 1 "Подання фінансової звітності " та Практичних рекомендацій № 2 щодо застосування МСФЗ "Формування суджень про суттєвість" (дата виходу – лютий 2021);

Визначення бухгалтерських оцінок: зміни внесено до МСБО 8 " Облікова політика, зміни в облікових оцінках та помилки" (дата виходу – лютий 2021);

Первісне застосування МСФЗ 17 та МСФЗ 9 "Порівняльна інформація" (дата виходу – грудень 2021).

Розробників програмного забезпечення та фахівців з його супроводження зацікавить окремий розділ з оновлення технічних аспектів таксономії, які відображають розвиток технології, яка лежить в основі МСФЗ-таксономії або пов'язана з нею. Ці технічні аспекти стосуються типів даних, використання HTTPS ( замість HТТР) для забезпечення аутентифікації та цілісності даних, зміни у довідкових посиланнях URI, зміни деяких назв тегів. Як бачимо, бухгалтерам в ці технічні питання не варто занурюватися.

Цікавим технічним оновленням є розширення точок входу (наприклад, для потенційного сценарію МСФЗ для МСП), але дамо можливість технічним фахівцям дослідити новації і поділитися з нами можливостями їх реалізації. Адже саме точки входу дають можливість регуляторам запроваджувати "варіативність" МСФЗ-звітності.

Нагадаємо, що, на час публікації матеріалу, у зв'язку в воєнним станом електронний файл МСФЗ-таксономії-2021 поки що не затверджений, тому готувати звітність за 2021 рік ми поки що не маємо можливості. Водночас, ми маємо відстрочку для підготовки звітності, у тому числі і в форматі таксономії, і після Перемоги будемо мати можливість підготувати якісну МСФЗ-звітність!

Якщо Вас цікавлять питання таксономії, рекомендуємо наш онлайн-курс "Путівник з МСФЗ-зітності за таксономією в XBRL-форматі" та вебінар "Фінансові інструменти в укртаксономії-2020".

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ