Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оновлення планів Ради з МСБО: які проєкти в роботі?

25 січня 2022 року відбулося перше в цьому році засідання Ради з МСБО, на якому обговорювали оновлення плану роботи Ради (попереднє оновлення було в серпні 2021 року) і визначали пріоритетні завдання на поточний рік.

Передусім, Рада з МСБО відзвітувала про завершені проєкти, серед яких:

  • поправки до МСФЗ 17 "Страхові контракти" щодо порівняльної інформації в разі першого застосування МСФЗ 17 і МСФЗ 9 (випуск поправок – грудень 2021);
  • поправки до МСБО 19 "Виплати працівникам" щодо пенсійних виплат, що залежать від дохідності активів, які так і не було затверджено за результатами проведених досліджень (резюме проєкту планують оприлюднити у ІІ кварталі 2022 року);
  • рішення щодо невідшкодовуваного ПДВ в орендних платежах (МСФЗ 16 "Оренда", жовтень 2021 р.), обліку варрантів, класифікованих як фінансові зобов'язання (МСБО 32 "Фінансові інструменти, подання", жовтень 2021 р.), та економічних вигід від використання вітряних електростанцій (МСФЗ 16 "Оренда", грудень 2021 р.).

Очікується, що в І кварталі 2022 року Рада з МСБО випустить поправки до таксономії-2022, які міститимуть поправки до МСБО 1 "Подання фінансової звітності", МСБО 8 "Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки", МСФЗ 17 і МСФЗ 9 у разі першого застосування, а також технічні оновлення.

Рада з МСБО продовжить роботу над консультаційними проєктами, а саме огляд упровадження МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" в частині класифікації та оцінки (коментарі прийнято до 28 січня 2022 року), розкриття інформації дочірніми компаніями (коментарі прийнято до 31 січня 2022 року), попередній проєкт щодо довгострокових зобов'язань із ковенантами (коментарі буде прийнято до 21 березня 2022 року) і проєкт щодо реверсивного факторінгу (іноді його називають "фінансування ланцюгів поставок"), який має внести поправки до МСБО 7 "Звіт про рух грошових коштів" та МСФЗ 7 "Фінансові інструменти: розкриття інформації" (коментарі буде прийнято до 28 березня 2022 року).

У фокусі уваги Ради з МСБО залишаться ще два проєкти – гудвіл і його знецінення та коментарі менеджменту.

Щодо гудвілу та його знецінення протягом першого півріччя 2022 року продовжуватиметься дослідження практичних прикладів для кращого розуміння потреб у розкритті інформації, реальних можливостей надійної оцінки терміну корисного використання гудвілу, а також потенційних наслідків обсягів припинення визнання гудвілу в разі переходу на модель амортизації (а не тестування на знецінення).

Нагадаємо, що у 2004 році було прийнято МСФЗ 3 "Об'єднання бізнесу", який потім був переглянуто у 2008 році. Це означало скасування раніше чинної вимоги щодо амортизації гудвілу та її заміну вимогою щодо щорічного тестування на знецінення. У 2013 та 2014 роках Рада з МСБО провела традиційний для нових стандартів огляд після впровадження (PIR) МСФЗ 3 "Об'єднання бізнесу". Висновки було узагальнено у звіті про зворотний зв'язок після впровадження МСФЗ 3 "Об'єднання бізнесу" й опубліковано у 2015 році. Стейкхолдери висловили занепокоєння стосовно деяких аспектів бухгалтерського обліку об'єднання бізнесу. Отже, у результаті PIR МСФЗ 3 Рада розпочала проєкт, який уточнив і звузив визначення бізнесу (цей проєкт завершено у 2018 році, і ми сьогодні вже маємо нове визначення бізнесу), та дослідницький проєкт із гудвілу і зменшення корисності, який є предметом дискусій, як ми бачимо, досі.

Щодо проєкту коментарів менеджменту було конкретизовано, що подальші кроки буде визначено після обговорення отриманих відгуків, прийнятих до 23 листопада 2021 року. Крім того, під час формування плану подальших дій у цьому напрямі планують розглянути наслідки створення Ради з міжнародних стандартів сталого розвитку та можливості точок перетину роботи двох Рад.

Наступне оновлення плану роботи очікується через три-чотири місяці, і ми обов'язково проінформуємо про зміни.

Якщо Вас цікавлять конкретні питання практичного застосування МСФЗ, завітайте до маркету вебінарів, де ви неодмінно зможете знайти відповіді, побудовані на наочних практичних кейсах.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ