Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Підсумки роботи Ради з МСФЗ за грудень 2021 р.

На засіданні Ради з МСФЗ 14 – 16 грудня підбито підсумки грудня та всього 2021 року.

На засіданні Ради з МСФЗ 14 – 16 грудня підбито підсумки грудня та всього 2021 року, обговорено низку важливих тем для майбутніх досліджень і проєктів із розроблення стандартів, як-от:

• Фінансові інструменти з характеристиками капіталу;

• Галузі на тарифному регулюванні;

• Основні форми звітності;

• Об'єднання бізнесу під спільним контролем;

• Другий повноцінний перегляд МСФЗ для малих та середніх підприємств.

Цього разу учасники зустрічі обговорювали фінансові інструменти, що мають характеристики умовного погашення (contingent settlement provisions), а також вплив законодавчих обмежень на умови відповідних договорів. Рада з МСФЗ попередньо вирішила внести зміни до МСБО (IAS) 32 "Фінансові інструменти: подання". Під час наступних зустрічей члени Ради з МСФЗ продовжать обговорювати інші пов'язані теми, наприклад, класифікацію фінансових інструментів, яка залежить від рішень акціонерів.

Рада з МСФЗ схвалила план подальших обговорень пропозицій щодо галузей на тарифному регулюванні, висловлених на початку цього року, з огляду на отримані коментарі. Самі обговорення будуть розпочаті під час наступної зустрічі в січні 2022 р.

Рада з МСФЗ продовжила розпочаті минулого разу детальні обговорення можливого перегляду пропозицій щодо основних форм звітності, проголошених уперше наприкінці 2019 року. Якщо в листопаді основною темою стали показники управлінської звітності, то цього разу – розкриття незвичайних чи нерегулярних статей доходів і витрат, а також доходи та витрати, класифіковані в інвестиційній діяльності.

Учасники грудневої зустрічі продовжили активні й досить детальні обговорення напередодні виходу переглянутого IFRS for SMEs (МСФЗ для малих та середніх підприємств), що наближається. Серед важливих рішень виокремимо такі:

• Визначення бізнесу в новому IFRS for SMEs зроблять аналогічним до оновленого в жовтні 2018 р. визначення бізнесу в IFRS 3.

• Було вирішено запропонувати зміни до розділу 9 "Консолідована та окрема фінансова звітність" IFRS for SMEs, щоб привести його вимоги у відповідність до МСФЗ 10 "Консолідована фінансова звітність".

• Попередньо вирішено оновити розділ 15 "Інвестиції у спільну діяльність" IFRS for SMEs, щоб привести його вимоги у часткову відповідність до МСФЗ 11 "Спільна діяльність".

• Рада з МСФЗ заздалегідь вирішила запропонувати оновлення до розділу 11 "Базові фінансові інструменти" IFRS for SMEs, додавши туди визначення договору фінансової гарантії з МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" (§ 4.2.1).

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ