Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Події після звітного періоду: НП(С)БО vs МСБО

Незважаючи на проголошену орієнтацію національних стандартів на МСФЗ, у системі НП(С)БО немає окремого стандарту, що б регулював порядок відображення подій після дати балансу, проте це питання знайшло своє відображення в НП(С)БО 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах". У системі МСФЗ цьому питанню присвячено окремий Стандарт – МСБО 10 "Події після звітного періоду".

По суті, методологія обліку та відображення у фінансовій звітності таких подій не відрізняється ані за національними, ані за міжнародними стандартами. Але важливим питанням є дати, які використовують для ідентифікації подій після звітного періоду. Якщо дата закінчення звітного періоду зазвичай питань не викликає, то дату затвердження звітності до випуску, як виявилось, трактують неоднозначно. Варто звернути увагу й на те, що йдеться не про "дату затвердження фінансової звітності", а про "дату затвердження фінансової звітності до випуску". Різниця між ними полягає в тому, що затвердження фінансової звітності – це прерогатива власників (засновників, акціонерів та ін.), а затвердження фінансової звітності до випуску – повноваження ради директорів (управлінського персоналу).

Порядок затвердження фінансової звітності до випуску рекомендують прописувати у статуті підприємства, обов'язково перевіряючи на відповідність чинному законодавству. Якщо ж у статуті ця інформація не знайшла своє відображення, то краще закріпити її в обліковій політиці, оскільки стандартами це питання не регламентовано. Водночас необхідно враховувати, що підприємствам у Примітках до фінансової звітності потрібно розкривати інформацію про дату затвердження фінансової звітності до випуску й про те, хто санкціонував таке затвердження, та чи можуть власники підприємства або інші особи вносити зміни до фінансової звітності після випуску. Якщо зазначених розкриттів немає – вочевидь є пряме порушення МСБО 10 "Події після звітного періоду". Тому дату затвердження фінансової звітності до випуску має бути регламентовано внутрішніми документами підприємства, зокрема обліковою політикою.

Докладніше про порядок відображення подій після звітного періоду за вимогами МСФЗ можна дізнатися на авторському вебінарі Олени Харламової "Річний дайджест: МСФЗ-звітність-2021 та перспективи-2022" (http://amsfo.com.ua/e/richnyj-dajdzhest-2021/).

 

amsfo.com.ua 

 

 

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ