Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оновлені вимоги МСФЗ щодо розкриття інформації про угоди фінансування поставок

26 листопада 2021 року Рада з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в попередньому варіанті опублікувала зміни до МСБО 7 "Звіт про рух грошових коштів" та МСФЗ 7 "Фінансові інструменти: розкриття інформації" для підвищення прозорості угод фінансування поставок та їх впливу на зобов'язання і грошові потоки компанії.

У англомовному варіанті фінансові угоди поставок мають стосунок до фінансування ланцюгів поставок, рахунків до оплати, кредиторської заборгованості, але після розгляду Комітетом з інтерпретацій у червні 2020 року ця схема здобула найбільшу популярність під назвою "зворотний факторинг".

Запропоновані цільові поправки до поточних вимог щодо розкриття інформації розроблено, щоб задовольнити запити інвесторів на більш детальну інформацію та допомогти їм проаналізувати й зрозуміти наслідки фінансових угод компанії з постачальниками на її зобов'язання та грошові потоки.

Ці поправки вплинуть на компанію, яка як покупець укладає одну або кілька угод фінансування поставок. Згідно з цими угодами компанія або її постачальники можуть отримати доступ до фінансування на суми, які компанія повинна сплатити своїм постачальникам.

Розробникам МСФЗ відомо про те, що інвестори наполегливо просили про більш детальну інформацію, щоб мати можливість аналізувати такі угоди та розуміти їх вплив на фінансові показники. Рада з МСФЗ вимагатиме від укладачів звітності розкривати відповідну інформацію у примітках до фінансової звітності.

Запропоновані поправки доступні до обговорення до 28 березня 2022 року.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ