Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Пенсійний фонд звітуватиме за МСФЗ

За 2023 рік Пенсійний фонд має скласти звітність за МСФЗ. Принаймні так визначено в розпорядженні КМУ від 10.11.2021 р. № 1424-р.

Задля цього розроблено відповідний план заходів, що передбачає для ПФУ поетапне освоєння МСФЗ.

Так, у 2022 році заплановано залучити вітчизняних і міжнародних фахівців для проведення аналізу стану ведення бухгалтерського обліку й розроблення поетапних дій щодо запровадження в Пенсійному фонді міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Також на цей період заплановано внести необхідні зміни до бухоблікового законодавства.

2023 рік планують присвятити розробленню для ПФУ:

• змін до облікової політики;

• робочого плану рахунків;

• відповідних методичних рекомендацій.

Для підготовки звітності ПФУ за 2023 рік має бути проведено інвентаризацію та класифікацію активів і зобов'язань відомства, а також переоцінено активи.

У 2024 році ПФУ зможе зосередитися на вдосконаленні системи внутрішнього контролю та проведенні аналізу організації здійснення нагляду за веденням бухгалтерського обліку і проведення аудиту фінансової звітності.

Звісно, у цей період має бути вирішено питання щодо створення та впровадження інформаційно-аналітичної системи ведення бухгалтерського обліку і складення фінансової звітності. Також у відомстві мають подбати і про забезпечення складення й подання фінансової звітності на підставі таксономії.

Загалом же освоїти МСФЗ повною мірою ПФУ має до 2025 року. Для цього планом також передбачено:

• розроблення програми навчання для підвищення кваліфікації працівників;

• створення електронної платформи для проведення навчання та підвищення професійної кваліфікації працівників бухгалтерських служб Пенсійного фонду.

Схоже, 2025 рік стане черговою віхою у вітчизняній МСФЗ-практиці. Адже, як ішлося в листі НБУ від 31.03.2021 р. № 60-0005/27297, на цей час також заплановано й перехід банків на застосування МСФЗ як норм прямої дії (див. матеріал "НБУ визнає неготовність фінсектору до прямої дії МСФЗ").

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ