Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
УПК від Мінфіну щодо застосування "карантинних" вимог подання документації з ТЦУ

Документ:

Узагальнююча податкова консультація щодо тимчасового зупинення перебігу строків надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 478

Кому читати:

платникам податку на прибуток

Що сталося:

у Мінфіні уточнили порядок тимчасового зупинення перебігу строків надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з ТЦУ

У коментованій УПК № 478 зазначено, що зупинення строків надання відповідей на запити ДПС на період дії карантину COVID-19 не поширюється на подання документації з трансфертного ціноутворення. Разом з тим штрафні санкції за порушення термінів її подання, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця, у якому завершується дія карантину, не застосовують.

Останнім часом платники податків зазвичай отримують два види запитів з приводу ТЦУ:

– Запит у межах моніторингу контрольованих операцій;

– Запит від центрального податкового органу безпосередньо на отримання документації з ТЦУ.

На перший випадок поширюється норма пункту 528 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ. Зокрема, установлено, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), у якому завершується дія карантину, установленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОVID-19), зупиняється перебіг строків, установлених, зокрема, статтями 73 і 78 ПКУ, щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів. Таким чином, надати відповідь на запит, направлений у межах моніторингу контрольованих операцій, платник податків має право після завершення карантину.

Щодо другого випадку, то, незважаючи на те, що з практичного погляду підготовка документації з трансфертного ціноутворення потребує більше часу, ніж підготовка відповіді на запит у межах моніторингу, ПКУ дійсно не встановлено жодних винятків для продовження термінів надання такої документації у зв'язку із запровадженням карантину, адже порядок її надання врегульовано статтею 39 ПКУ.

Водночас Мінфін дійшов справедливого висновку про неможливість застосування штрафних санкцій у разі несвоєчасного надання документації з ТЦУ, оскільки це є порушенням податкового законодавства, яке вчинено в період дії карантину.

Але також варто звернути увагу на те, що у податкового органу залишається право розпочати документальну позапланову перевірку, керуючись пп. 78.1.15 ПКУ, а саме у зв'язку з неподанням платником податків документації з трансфертного ціноутворення. Варте воно того чи ні – вирішувати тільки вам.

1. ПКУПодатковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

2. УПК № 478 – Узагальнююча податкова консультація щодо тимчасового зупинення перебігу строків надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 478.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ