Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Як коригувати фінрезультат по нерезидентським позикам

Податківці нагадують про застосування податкових різниць по борговим зобов'язанням перед пов'язаними нерезидентами

Консультанти податкового відомства проаналізували оподаткування операцій по залученню під відсотки позики від нерезидента – пов'язаної особи і дійшли такого.

Якщо, наприклад, проценти, нараховані на користь пов'язаних осіб – нерезидентів у звітному періоді 2021 році, збільшені на суму неврахованих процентів станом на 01.01.2021 та зменшені на 5 відсотків, не перевищують обмеження, визначені п. 140.2 ПКУ, то сума таких не списаних процентів станом на 01.01.2021, зменшена на 5 відсотків, враховується у зменшення фінансового результату до оподаткування у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за цей звітний період 2021 року.

Якщо при розрахунку обмежень, встановлених п. 140.2 ПКУ, сумарне значення показників фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань має від'ємне значення, то фінансовий результат до оподаткування у звітному періоді не підлягає зменшенню на суму не списаних на початок звітного періоду процентів за борговими зобов'язаннями за операціями з пов'язаними особами – нерезидентами.

Щодо залишку сум процентів минулих періодів у розмірі 5 відсотків, то платник податку не має права в подальшому враховувати такий залишок в майбутніх звітних періодах.

Тобто, для цілей п. 140.3 ПКУ платники податку, які відповідно до п. 140.2 ПКУ збільшили фінансовий результат до оподаткування на суму процентів, мають право у наступних звітних періодах зменшити фінансовий результат до оподаткування на таку суму, зменшену щорічно на 5 відсотків від цієї суми до повного її погашення.

Зменшення має здійснюватись з урахуванням обмежень, встановлених п. 140.2 ПКУ, одночасне збільшення і зменшення фінансового результату згідно п. 140.2 ПКУ не передбачено.

Також у відомстві зазначили, що сума до зменшення для цілей п. 140.3 ПКУ розраховується від сум збільшення, попередньо відображених в додатках РІ податкових декларацій з податку на прибуток за минулі періоди.

Джерело: ІПК ДПС від 10.06.2021 р. № 2348/ІПК/99-00-21-02-02-06

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ