Податківці вважають – "адмінконвенція" для цього не годиться
Однією з обов'язкових умов щодо невключення скоригованого прибутку КІК до бази оподаткування контролюючої особи є наявність між Україною та юрисдикцією КІК чинного договору про уникнення подвійного оподаткування або чинного договору про обмін податковою інформацією – нагадують податківці.
Разом з тим, існують юрисдикції, із якими Україна не підписала договір про уникнення подвійного оподаткування, однак Україна та такі юрисдикції є учасниками Конвенції про взаємну адміністративну допомогу у податкових справах.
Однак, податківці вважають, що у разі відсутності між Україною та іноземною юрисдикцією місцезнаходження (реєстрації) КІК чинного договору про уникнення подвійного оподаткування або про обмін податковою інформацією, наявність лише чинної "адміністративної" Конвенції не дає підстав щодо звільнення від оподаткування скоригованого прибутку КІК.
Втім, з огляду на "непрофільність" питання, податківці радять з цього приводу звернутися до Мінфіну.
На цю тему:
• Ліквідація іноземних компаній: перші офіційні роз'яснення
• Оподаткування дивідендів у світлі змін щодо КІК
• Закон № 1117 і контрольовані іноземні компанії: аналіз ключових змін
Джерело: ІПК ДПС від 02.07.2021 р. № 2616/ІПК/99-00-21-02-02-06
_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021
У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.