Документ:
роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Кому читати:
платникам податку на прибуток, які ведуть бухоблік за правилами МСФЗ
Що сталося:
податківці уточнили, які форми фінансової звітності подають до органів ДПС за квартал, півріччя, три квартали, рік
Податківці нагадали, що комплекти фінзвітності, яку МСФЗ-зобов'язані подають до ДПС, залежать від того, за який період таку звітність формують.
Зокрема, для закриття квартального періоду МСФЗ-підприємства можуть подати повний або стислий комплект, який містить щонайменше:
• звіт про фінансовий стан (баланс);
• звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати).
Водночас за річний період такі підприємства традиційно складають повний комплект фінзвітності.
...платники податку на прибуток, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону № 996 зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом), подають до органів ДПС разом з Декларацією проміжну та річну фінансову звітність:
за податкові (звітні) періоди: квартал, півріччя, три квартали можуть подати повний або стислий комплект (включає, як мінімум: звіт про фінансовий стан (баланс); звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати));
за річний податковий (звітний) період – повний комплект.
Платники податку на прибуток, які зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають до органів ДПС річну фінансову звітність за звітний рік разом з аудиторським висновком у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним, яка включає: звіт про фінансовий стан (баланс); звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати); звіт про рух грошових коштів; звіт про власний капітал; примітки до річної фінансової звітності.
(роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua))
Нагадаємо: у таблиці "Наявність додатків" декларації платники, які складають фінансову звітність згідно з міжнародними стандартами, у графі "МСФЗ" графи "ФЗ" та в таблиці "Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності" проставляють позначку "+", що відповідає назвам форм фінансової звітності, поданої разом із декларацією.
Варто додати: НКЦПФР на власному офіційному сайті (див. https://bit.ly/3ywobLc) підтвердила, що з 11.06.2021 з'явилась технічна можливість подавати (завантажувати) до Центру збору фінансової звітності складену на основі МСФЗ-таксономії річну фінзвітність за 2020 рік і проміжну фінзвітність за 2021 рік.
Матеріал надано редакцією видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
1. Закон № 996 – Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. № 996-XIV.
_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021
У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.