Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Нова форма держреєстрації відокремленого підрозділу

Документ:

Кому читати:

юридичним особам із відокремленими підрозділами

Що сталося:

оновлено форму державної реєстрації відокремлених підрозділів у частині подання інформації про фактичних власників бізнесу

Набирає чинності:

11.07.2021

Після затвердження Наказом Мінфіну № 163 форми та змісту структури власності (див. матеріал "Розкриття бенефіціарів: форми, роз'яснення та приклади від регуляторів") Мін'юст відкоригував реєстраційні форми для юросіб.

Зокрема, Наказом 2320/5 Мін'юст осучаснив форми 2 "Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)", 4 "Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування" та 6 "Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи" (див. матеріал "Бенефіціари: нові держреєстраційні форми").

А коментованим документом Мін'юст змінив форму 5 "Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи".

Оскільки першопричиною коригувань усіх форм є "бенефіціарний" чинник, то і зміни відповідні.

Прибрали сторінку з додатковими відомостями про кінцевого бенефіціара засновника особи – потрібно буде зазначати лише кінцевого бенефіціарного власника безпосередньо самої особи. Адже тепер усіх "проміжних" бенефіціарів (у сенсі бенефіціарів безпосередньо особи та її засновників) буде розкрито у структурі власності. І саме із цього документа необхідно буде вже визначити "найкінцевішого" бенефіціарного власника, інформацію про якого й подаємо держреєстратору. Тож форма 5 тепер містить 4 сторінки.

Заповнювати повну інформацію про бенефіціара (сторінку 2) треба буде лише в разі оновлення.

Якщо на момент подання форм буде проставлено позначку "в актуальному стані", основну частину можна не заповнювати. Тобто заповнити "бенефіціарну" сторінку необхідно лише в разі актуалізації інформації.

Сама ж позначка щодо актуальності даних чи потреби в оновленні є обов'язковою.

За наявності у структурі власності кількох бенефіціарних власників під час унесення змін до реєстраційної форми 5 треба буде заповнити відповідну кількість примірників "бенефіціарної" сторінки.

Інакше кажучи, заповнюючи відповідну форму заяви для оновлення відомостей про КБВ в ЄДР, на її першій сторінці в розділі "Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи" необхідно поставити позначку напроти "відомості потребують оновлення" та заповнити сторінку 2. Якщо осіб, які є КБВ, більше ніж одна, заповнюємо відповідну кількість аркушів сторінки 2 заяви. Водночас у полі "Відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи" проставляємо відповідно символ і число "№ 1", "№ 2" і т. д.

Для оновлення відомостей про бенефіціарів документи можна подати разом із заявою щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи (форма 5) – якщо в юридичної особи є потреба у проведенні реєстраційних дій щодо її відокремленого підрозділу.

Зауважимо, що на цей час триває доопрацювання програмного забезпечення ЄДР у частині внесення змін до відомостей про КБВ.

Оскільки у програмному забезпеченні ЄДР немає деяких атрибутів відповідно до форм заяв, чинних з 11 липня 2021 р., то до запровадження відповідних змін у програмному забезпеченні ЄДР оновлення інформації про КБВ можна здійснювати через проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу" (лист Мін'юсту від 09.07.2021 р. № 32032/8.4.4/32-21).

Тобто поки що до моменту доопрацювання програмного забезпечення ЄДР оновити відомості про КБВ можна, якщо заявник у формі заяви зазначив прямий вирішальний вплив бенефіціарного володіння.

Якщо ж заявник у формі заяви зазначив непрямий вирішальний вплив бенефіціарного володіння та/або інший характер і міру впливу, то такі відомості можливо буде внести лише після появи відповідних атрибутів у програмному забезпеченні ЄДР після його доопрацювання.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ