Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
У рахунок авансового внеску не можна зарахувати переплату з податку на прибуток

Дивідендний авансовий внесок є обов'язковим

До податківців звернулись із запитом щодо нарахування оподаткування податком на прибуток виплати дивідендів за 1 квартал та півріччя 2021 року.

На це у податковому відомстві зауважили наступне.

У разі якщо на дату виплати дивідендів податкова декларація з податку на прибуток за звітний 1 квартал 2021 року подана та зобов'язання з податку на прибуток задекларовані у цій декларації, погашені (сплачені в бюджет в повному обсязі) платник повинен при виплаті дивідендів за підсумками звітного 1 кварталу 2021 року сплатити авансовий внесок, який вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

При цьому зарахування у зменшення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств сум авансових внесків, сплачених при виплаті дивідендів здійснюється в тому податковому (звітному) періоді, на який припадає виплата дивідендів та сплата авансового внеску.

Авансовий внесок, сплачений при виплаті дивідендів за 1 квартал 2021 року у II кварталі 2021 року, підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток у звітному періоді - півріччі 2021 року.

Також контролери зауважили - сплата податку на прибуток та авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів здійснюється з різними кодами виду сплати.

Так, при заповненні розрахункових документів платниками податків в полі "Призначення платежу" зазначаються коди видів сплати, зокрема код 101 - для суми грошового зобов'язання, код 125 - для авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів.

Врахування ж надміру сплаченого грошового зобов'язання з податку на прибуток у сплату авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів не передбачено.

Сума нарахованого та сплаченого авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток у декларації за півріччя 2021 року може бути зарахована у зменшення податкових зобов'язань з податку на прибуток у наступних звітних періодах до повного його погашення.

Джерело: ІПК ДПС від 26.05.2021 р. N 2034/ІПК/99-00-21-02-02-06

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ