Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
ФОП також може здійснювати ЗЕД

Для підприємців не має заборони на провадження діяльності за кордоном

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови дотримання вимог, визначених п. 291.4 ПКУ, зокрема в частині надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню та не здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Крім того, платник єдиного податку, який здійснює на користь нерезидента – юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України, отриманим такими нерезидентом, здійснює нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розд. III ПКУ (п. 297.5 ПКУ).

У свою чергу нагадаємо, якщо господарюючий суб'єкт бажає перейти на єдиний податок та здійснювати ЗЕД, у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування слід заповнити тільки графу "Область, район, населений пункт", в якій зазначається: "Виконання робіт чи надання послуг за межами України (експорт)" та/або "Поставка товарів за межами території України (експорт)".

Інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Якщо ФОП вже зареєстрований платником ЄП і просто має намір розпочати ЗЕД заповнену таким чином заяву слід подати з позначкою "Внесення змін".

Із вказаним підходом погоджуються і податківці (див. роз'яснення в ЗІР та лист ДПС від 01.06.2021 р. № 3878/К/99-00-18-04-03-09).

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ