Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Як відбуватиметься моніторинг відповідності для сертифікованих АЕО

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 665" від 07.07.2021 р. № 689, якою врегульовано процедуру проведення моніторингу відповідності підприємств, які вже отримали авторизацію, критеріям АЕО.

Упровадження процедури моніторингу урегулює контроль із боку митних органів за діяльністю авторизованих АЕО після отримання ними авторизації та відповідних спеціальних спрощень, що відповідає світовій практиці.

Відповідно до постанови процедуру моніторингу покладено на митницю за місцезнаходженням підприємства, але якщо підприємство має відокремлені об'єкти, то для здійснення заходів із моніторингу відповідності митниця за місцезнаходженням може залучати представників митниць, де такі об'єкти розташовані.

Заходи із моніторингу відповідності здійснюють на підставі плану, затверджуваного на календарний рік. План за формою, затвердженою зазначеною постановою, формують згідно з періодичністю проведення заходів із моніторингу відповідності, визначеною в додатку до Порядку планування та проведення митними органами моніторингу відповідності підприємства критеріям АЕО.

Нагадаємо, імплементація законодавства щодо впровадження програми авторизованих економічних операторів (АЕО) є одним із кроків реформ у митній сфері. Про це ми говорили в матеріалі "Реформування митниці".

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ