Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Дотримання Україною стандартів інформаційного обміну

У липні Мінфін повідомив про результати першого етапу перевірки дотримання Україною Стандарту обміну інформацією за запитом.

Так, відповідний звіт Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей (далі – Глобальний форум) містить зауваження й рекомендації, які потрібно врахувати для отримання задовільної оцінки (рейтингу) з питань дотримання Стандарту обміну інформацією за запитом (Standard EOIR – Exchange of Information on Request).

Україна, як учасник Глобального форуму, зобов'язана забезпечити здійснення обміну інформацією між українськими податківцями й колегами з інших держав із дотриманням міжнародних стандартів. Один із них – Стандарт EOIR, який установлює єдині умови для створення запиту про надання певної інформації та її обміну на підставі податкових конвенцій. Цей Стандарт є обов'язковим для понад 160 учасників Глобального форуму.

Відповідно до рекомендацій Україні потрібно внести зміни до законодавства й забезпечити:

• збирання інформації про структуру власності та кінцевих бенефіціарних власників (КБВ) іноземних компаній, які мають в Україні постійні представництва, або місце ефективного управління, або штаб-квартиру;

• збирання інформації про партнерів і КБВ іноземних партнерств, які здійснюють діяльність або отримують дохід, що підлягає оподаткуванню в Україні;

• уточнення правил визначення КБВ юридичних осіб і правових утворень, зважаючи на їхні особливості (зокрема, потрібно уточнити особливості визначення КБВ для іноземних партнерств);

• наявність інформації про трасти, якими управляють чи які адмініструють резиденти України;

• зберігання первинних документів бухгалтерського обліку та фінансової звітності юридичними особами строком щонайменше 5 років після завершення періоду або ліквідації компанії.

Україна зобов'язана продемонструвати прогрес в імплементації рекомендацій щодо першого етапу перевірки до завершення другого етапу перевірки та присвоєння рейтингу. Другий етап перевірки попередньо призначено на перше півріччя 2022 року.

Міністерство фінансів розроблятиме зміни до законодавства України, необхідні для його приведення у відповідність до Стандарту Глобального форуму, та інформуватиме бізнес про ці зміни. Нові правила стосуватимуться насамперед юридичних осіб, які здійснюють зовнішньоекономічні операції, і нерезидентів.

З осені 2019 р. Глобальний форум розпочав партнерську перевірку України з питань дотримання Стандарту EOIR. Перевірка відбувається у два етапи. На першому етапі аналізують відповідність законодавства держави Стандарту. На другому етапі представники держав-партнерів здійснюють візит до країни, що перевіряється, й аналізують, чи дотримуються податкові органи вимог Стандарту на практиці.

За результатом другого етапу перевірки державі присвоюється оцінка (рейтинг), що визначає, чи є держава прозорою в питаннях оподаткування та співпраці з державами-партнерами. Оцінки "Compliant" (відповідає) та "Largely Compliant" (відповідає значною мірою) свідчать про те, що державу вважають прозорою.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ