Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Що повинен знати нерезидент, купуючи українську нерухомість для її здавання в оренду

Документ:

Кому читати:

нерезидентам

Що сталося:

представники Державної податкової служби України розповіли, як діяти нерезиденту в разі придбання "резидентської" нерухомості для подальшого здавання її в оренду

Передусім у разі придбання нерухомого майна чи отримання майнових прав на таке майно в Україні юридична особа – нерезидент зобов'язана стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням нерухомого майна до моменту його придбання.

У разі ж надання нерезидентом приміщення в оренду орендна плата, яку вносять резиденти на користь такого нерезидента, є доходом нерезидента з джерелом його походження з України.

Оскільки здавання нерезидентом в оренду приміщення є господарською діяльністю такого нерезидента, унаслідок чого він отримує дохід на території України від таких послуг, то нерезидент повинен створити постійне представництво та стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням постійного представництва як платник податку на прибуток.

А от про те, чи можна нерезиденту розрахуватися за придбану нерухомість зі свого іноземного рахунка безпосередньо на поточний рахунок резидента, податківці порадили звернутися до Нацбанку.

Необхідно нагадати, що перевірки для встановлення ознак ведення нерезидентом господарської діяльності на території України без узяття на облік проводитимуть згідно з наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 744.

Перевірку діяльності нерезидента без узяття на облік у контролюючому органі проводять відповідно до положень гл. 8 розд. II Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з урахуванням особливостей, визначених пп. 14.1.193, п. 64.5, положеннями чинних міжнародних договорів України, якими регулюються питання оподаткування, а підстави її проведення встановлено пп. 78.1.22 ПКУ.

Для проведення перевірок ДПСУ використовуватиме як відомості, отримані зі звітності інших платників, так і іншу публічну інформацію.

Перевірки нерезидентів, що підлягають обліку, ДПСУ планує розпочати з 01 липня 2021 року.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ