Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Як оподатковувати доходи від ліквідації контрольованої іноземної компаній – УПК від Мінфіну

12 питань-відповідей в узагальнюючій податковій консультації Мінфіну

Мінфін відповів на низку запитань щодо оподаткування ПДФО і військовим збором доходів від ліквідації (припинення) іноземної юрособи або іноземного утворення без статусу юрособи, отриманого фізособою за звітні періоди до 31 грудня 2020 року (включно), до 31 грудня 2021 року(включно) та починаючи з 1 січня 2022 року.

Вони втілені в узагальнюючій податковій консультації, яку затвердили наказом Мінфіну від 14.05.2021 р. № 256. Всього в міністерстві зібрали відповіді на 12 питань.

Документ роз'яснює, що доходи у грошовій та/або іншій майновій формі, отримані внаслідок ліквідації (припинення) таких компаній у періоді з 1 січня до 31 грудня 2020 року (включно) платником податків – фізособою, яка належить до категорій осіб, визначених п. 1 та 2 п. 14 підрозділу 1 розділу XX ПКУ, не включаються до складу оподатковуваного доходу такого платника ПДФО за 2020 звітний (податковий) рік. Зазначені доходи треба показати у Податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік фізособи – одержувача доходу, однак не є об'єктом оподаткування ПДФО.

Водночас такі доходи є об'єктом оподаткування військовим збором, а фізична особа – одержувач таких доходів не звільняється від нарахування на підставі зазначеної Податкової декларації, утримання та сплати (перерахування) збору до бюджету.

Джерело: buh.ligazakon.net

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ