Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Мінфін завершив роботу над запровадженням трирівневої структури звітності з трансфертного ціноутворення

У межах імплементації положень кроку 13 Плану протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS) Мінфін запровадив трирівневу структуру звітності з трансфертного ціноутворення, складниками якої є:

документація з трансфертного ціноутворення (Local file);

глобальна документація з трансфертного ціноутворення (Master file) і

звіт у розрізі країн (Country-by-Country Report).

Документація з трансфертного ціноутворення (Local File) – це сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі, що повинен містити інформацію відповідно до вимог пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 ПКУ.

Глобальна документація з трансфертного ціноутворення (Master File) – сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі, що повинен містити інформацію відповідно до вимог пп. 39.4.7 п. 39.4 ст. 39 ПКУ.

Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній (Country-by-Country Report) – звіт, який подають платники податків у разі, якщо сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній, до якої входить платник податків, за фінансовий рік, що передує звітному року, розрахований згідно зі стандартами бухгалтерського обліку, які застосовує материнська компанія міжнародної групи (а в разі, якщо інформації немає, – відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку), перевищує еквівалент 750 мільйонів євро та за наявності однієї з обставин, зазначених у пп. 39.4.10 п. 39.4 ст. 39 ПКУ.

Звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній містить інформацію в розрізі кожної юрисдикції, у якій зареєстрований учасник міжнародної групи компаній або в якій міжнародна група компаній здійснює свою діяльність відповідно до вимог пп. 39.4.11 п. 39.4 ст. 39 ПКУ.

Крім того, з урахуванням змін, передбачених Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX, Мінфін затвердив форму та Порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, форму та Порядок подання Повідомлення про укладання форвардного, ф'ючерсного контракту або контракту на здійснення операцій з сировинними товарами, а також оновлено форму та Порядок складання Звіту про контрольовані операції.

Запровадження зазначеної структури звітності дасть змогу отримувати комплексну інформацію про діяльність міжнародних груп компаній у розрізі конкретних юрисдикцій, а також здійснювати ефективний аналіз обсягів діяльності, структури операцій і специфіки діяльності міжнародних груп компаній для цілей контролю трансфертного ціноутворення.

Мінфін нагадав про норми ст. 39 ПКУ щодо:

– подання платниками податків звіту в розрізі країн міжнародної групи компаній – уперше підлягає застосуванню щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році, але не раніше ніж у рік, у якому компетентні органи уклали багатосторонню угоду про автоматичний обмін міждержавними звітами (Мultilateral Сompetent Authority Agreement on the Exchange of Country-by-Country Reports);

– запиту контролюючих органів до платників податків про подання глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файлу) – уперше підлягає застосуванню щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році;

– подання платниками податків повідомлення про участь у міжнародній групі компаній – уперше підлягає застосуванню у 2021 році за 2020 рік.

Джерело: https://mof.gov.ua/

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ