Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Роялті нерезиденту через посередника

Податківці роз'яснили оподаткування виплати доходів нерезиденту

Консультанти податкового відомства спробували розібратися із оподаткуванням роялті, виплаченого нерезиденту через посередника-резидента.

Пославшись на недостатність наданої запитувачем інформації податківці нагадали загальні положення в оподаткуванні нерезидентських доходів.

Отже, податок утримується резидентом під час виплати доходу на користь нерезидента або уповноваженої ним особи. Сума такого доходу і податку, який утримується і сплачується з такого доходу визначається, виходячи з офіційного курсу гривні до іноземної валют, встановленого НБУ на день виплати таких доходів.

Посереднику-резиденту у відомстві принагідно нагадали правила "представницького" оподаткування.

Тож, найімовірніше, податківці натякають, що в такому разі платити податок слід саме платнику при перерахуванні доходу уповноваженому резиденту і саме на цю дату розраховувати суму податку. А от вже посередник при безпосередньому перерахуванні отриманих роялті нерезиденту має самостійно розбиратися із оподаткуванням в залежності від того "вписується" він чи ні в правила оподаткування постійних представництв.

Джерело: ІПК ДПСУ від 30.11.2020 р. № 4888/ІПК/99-00-05-05-02-06

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ