Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Продаж іноземного бізнесу у 2020 році без ПДФО

Податківці нагадують правила оподаткування власникам іноземних компаній

Наразі, доходи у грошовій та/або натуральній формі, отримані внаслідок ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи платником податків – акціонером (учасником, партнером, пайовиком, засновником, контролюючою особою) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи тимчасово звільнені від ПДФО та, відповідно, військового збору – нагадують податківці.

Головна умова такого звільнення – дотримання вимог, визначених п. 14 підрозд. 1 розд. XX ПКУ.

Аби ним скористатися, слід разом з декларацією про доходи до 1 травня 2021 року подати заяву довільної форми про неутримання податку та інформацію щодо характеристик отриманого майна та ліквідованої (припиненої) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи, а також документи, що містять відомості про вартість отриманого майна, відповідно до фінансової звітності іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, на дату прийняття рішення про розподіл майна у якості виплати доходу у зв'язку з ліквідацією (припиненням) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи.

У діючій формі декларації неоподатковувані доходи зазначаються у розділі ІІІ. Втім, у відомстві звертають увагу на те, що на розгляді перебуває проект змін до діючої форми тож платники податків мають слідкувати, аби прозвітувати саме за чинною на дату подання формою.

Джерело: ІПК ДПС від 12.01.2021 р. № 127/ІПК/99-00-04-03-03-09

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ