Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Повернення нерезиденту частки без податку на репатріацію

Податківці, схоже, все ще вивчають нові правила щодо прирівняних до дивідендів виплат нерезидентам

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи нерезидента повернення ОЗ, внесених до статутного капіталу (у т. ч. вартості таких ОЗ грошовими коштами) у зв'язку з виходом нерезидента – ЮО зі складу засновників?

Податківці з посиланням на особливості режиму іноземного інвестування на території України (ст. 11 Закону № 93/96) впевнено констатують:

повернення основних засобів, внесених до статутного капіталу, у зв'язку з виходом нерезидента – юридичної особи зі складу засновників, у т. ч. повернення вартості таких основних засобів грошовими коштами у межах фактичного розміру внеску в валюті інвестування, не підлягає оподаткуванню податком на доходи нерезидента відповідно до вимог п. 141.4 ПКУ.

Та можливо, відповідь на це запитання все ж менш однозначна.

Адже правила утримання податку на доходи нерезидентів, серед іншого, було змінено Законом № 466 та корективи, зокрема, стосуються платежів, класифікованих в якості "прирівняні до дивідендів" (пп. 14.1.49 ПКУ).

Перед усім, один з таких "конструктивів" законодавець визначив як:

виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника – нерезидента України у зв'язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 102.16 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ