Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Внесок нерезидента кредиторкою: податкові наслідки

Як оподатковуватимуться операції із внесення нерезидентом – засновником до статутного капіталу резидента додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості

Податківці спробували розібратися з податковими наслідками операції із внесення нерезидентом – засновником до статутного капіталу резидента додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед нерезидентом.

Чи підпадає під об’єкт оподаткування податком на додану вартість така операція?

Операція із внесення нерезидентом до статутного капіталу прав вимоги кредиторської заборгованості в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі), яка здійснюється у межах чинного господарського і цивільного законодавства, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Чи підпадає така операція під об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств?

Дохід нерезидента, який виплачується нерезиденту шляхом зарахування заборгованості за ним як додаткового вкладу до статутного капіталу резидента України, оподатковується виходячи з розрахунку, передбаченому для негрошових виплат.

Чи вважаються додаткові внески нерезидента до статутного капіталу резидента у розмірі кредиторської заборгованості безповоротною фінансовою допомогою?

Сума додаткового внеску нерезидента до статутного капіталу резидента у розмірі кредиторської заборгованості не є безповоротною фінансовою допомогою у податковому обліку. Зазначена сума відображається у бухгалтерському обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

А от із питаннями про те, чи можливо зарахувати суму такої кредиторської заборгованості як додатковий внесок нерезидента до статутного капіталу та чи включаються додаткові внески нерезидента до складу доходів податківці порадили звернутися до Мінфіну.

Джерело: ІПК ДПСУ від 25.01.2021 р. № 276/ІПК/99-00-21-02-02-06

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ