Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Підвищення кваліфікації з МСФЗ: де, як і чому ще можна повчитися

Постійний професійний розвиток є невід'ємною складовою в будь-якій сфері. Фахівці з міжнародних стандартів фінансової звітності, безумовно, винятком не є. Але, з огляду на специфіку бухгалтерської професії, аби постійно актуалізувати знання, доводиться "бігти з усіх сил" навіть задля того, щоб "просто стояти на місці". А от щоб рухатись вперед до нових професійних вершин, доводиться буквально дотримуватись рекомендацій відомого персонажа Льюїса Керрола та "бігти удвічі швидше".

Зазвичай у різних галузях потреба підвищувати власний рівень професійності може бути обумовлена або обов'язковістю регулювальних нормативів (наприклад, вимоги для аудиторів), або ж бути добровільною, як у випадку з бухгалтерами. Та справедливості заради слід зауважити, що доля так званої неформальної освіти у представників бухгалтерської спільноти чи не найбільша. Адже ця аудиторія сміливо може претендувати на звання завсідників різноманітних семінарів, лекцій, дискусійних клубів та інших заходів, та чи не найчисленнішою армією читачів законодавчих зведень і професійних медіа.

Портрет професійного бухгалтера

Сучасний професійний бухгалтер – який він? Передусім дефініція "професійний" у світі передбачає переважно наявність не лише спеціальної освіти, а й володіння додатковими сертифікатами. Зазвичай саме проходження сертифікації долучає фахівця до професійної спільноти. І саме сертифікаційними вимогами обумовлене подальше підвищення кваліфікації. Але на практиці серед слухачів відповідних програм можна зустріти й несертифікованих представників професії. До того ж нерідко й володільцям сертифікатів доводиться самостійно шукати джерела нових знань та інформації щодо їх практичного застосування поза межами обов'язкових програм. Тож сміливо можна сказати, що незалежно від наявності додаткових підтвердних паперів професійність знавцю МСФЗ надає саме постійний розвиток та актуалізація бекграунду.

Де шліфують майстерність

Сьогодні у вітчизняних спеціалістів є практично безмежний доступ до всіх можливих знань. Щоправда, таке різноманіття джерел і наданої інформації не завжди може бути корисним. Адже динаміка основних облікових процедур і необхідність при цьому постійно тримати руку на інфопульсі, з одного боку, вимагають від бухгалтера глибинного занурення у практичну роботу, а з іншого – все ж бути в курсі актуальних подій та віяній.

Та все ж одним із першочергових напрямів підвищення професійного рівня у сфері МСФЗ розглядають саме отримання національного чи міжнародного сертифіката. Хоча слід нагадати, що законодавство не встановлює вимоги, що складати звітність за МСФЗ – виключна прерогатива лише сертифікованих бухгалтерів.

Наразі існує чимало систем сертифікації бухгалтерів, які проводять відповідні професійні організації. Основні з них:

Міжнародна сертифікація бухгалтерів і аудиторів за програмами ACCA та CIPA;

CPA – американська сертифікація, визнана в усьому світі;

Сертифікат для бухгалтера й аудитора канадської асоціації CGA;

Сертифікат IAB: старт для кар'єри в міжнародних компаніях;

Національна сертифікація бухгалтерів в Україні.

Та все ж отримання сертифіката хоч і значний крок у професійному розвитку, та це, імовірніше, сходинка на цьому шляху. І тому справжні професіонали продовжують крокувати далі.

За горизонтом кругозору

Розширення кругозору за предметні межі стає дедалі важливішою складовою для багатьох сучасних професій. А в тому, що для фахівця з МСФЗ орієнтування в суміжних галузях є практичною необхідністю, немає сумнівів. Широту поглядів бухгалтерів рекомендували розвивати ще й у "доМСФЗшні" часи. Тому не дивно, що все більше з них розглядають для себе підвищення профрівня через призму оволодіння додатковими навичками, зокрема в напрямах менеджменту, управлінського обліку, аудиту, оцінки, аналітики тощо:

Як отримати міжнародну кваліфікацію внутрішнього аудитора;

Сертифікат для фахівців з управлінського обліку: який вибрати;

Мінфін рекомендує: диплом IFA як підтвердження кваліфікації у сфері фінансів та економіки;

Як підтвердити кваліфікацію фахівця з керування фінансовими ризиками;

Яким сертифікатом підтвердити кваліфікацію фінансового аналітика;

МВА – важливий атрибут сучасного менеджера.

Також, зважаючи на реалії сьогодення, нерідко в роботі допомагає оволодіння додатковими мовами чи навичками комунікації. У світових програмах так званим soft skills відводиться не менше уваги, аніж предметним. До речі, авторитетні представники навіть вітчизняної обліково-аудиторської спільноти також називають саме особистісні якості неодмінними складовими професійного успіху.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ