Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Новації в торгівлі з Британією

Митниця нагадує про зміну з 1 січня 2021 року торговельних правил із ЄСних на спеціальні британські.

Митники звертають увагу суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності на те, що з 1-ї години 1 січня 2021 року набуває чинності Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Одночасно з набранням чинності цією Угодою припиняє діяти стосовно Сполученого Королівства Угода про асоціацію між Україною та ЄС.

Угодою передбачено запровадження тарифних преференцій на товари походженням зі Сполученого Королівства та України, зокрема:

– до 2026 року зниження до нуля ставок ввізного (вивізного) мита на імпорт/експорт товарів (графік зниження є ідентичним до графіка, що застосовують у торгівлі між Україною та ЄС, за винятком природного газу на експорт з України);

– застосування тарифних квот (звільнення від оподаткування ввізним митом) до імпорту свинини, курятини й цукру в межах певних обсягів;

– оподаткування ввізним митом уживаного одягу позиції 6309 згідно з УКТ ЗЕД залежно від "вхідної ціни".

Для підтвердження преференційного походження товарів з України в разі експорту до Сполученого Королівства митниці Держмитслужби уповноважені видавати сертифікати з перевезення EUR.1 за заявами експортерам під час здійснення чи після експорту товарів за місцем здійснення митного оформлення товарів або після експорту товарів за місцем державної реєстрації експортера.

До товарів, які перебувають на дату набрання чинності цією Угодою в транзиті або на тимчасовому зберіганні, на митних складах або у вільних зонах режиму транзиту чи зберігання в Сполученому Королівстві або Україні, застосовують тарифні преференції за умови подання митним органам країни-імпортера протягом дванадцяти місяців із зазначеної дати сертифіката з перевезення товару EUR.1, виданого заднім числом митними органами країни-експортера.

Докладніше про "Відповідальність за митним законодавством Європейських країн" можна дізнатися з матеріалу видання ВІСНИК МСФЗ (в Україні).

Джерело: роз'яснення Держмитслужби

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2021

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ