Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Затверджено форму повідомлення нерезидентів про взяття їх на облік у ДПС

Уряд затвердив Порядок повідомлення нерезидентів про взяття їх на облік як платників податків

Нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), що працюють в Україні через відокремлені підрозділи, зокрема постійні представництва, або ті, що придбавають нерухомість або що отримують майнові права на таке майно в Україні, або ті, що відкривають рахунки в банках України, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах. Такі приписи п. 64.5 ПКУ.

Задля реалізації цієї норми Мінфін розробив Порядок повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків, який Уряд затвердив 04.11.2020.

Цей Порядок визначає механізм повідомлення контролюючими органами нерезидентів про взяття їх на облік як платників податків. Зокрема, під час взяття на облік у контролюючих органах відповідно до поданої заяви та документів таким нерезидентам не пізніше наступного робочого дня від дня взяття на облік за основним місцем обліку надсилають (видають) довідку.

Якщо взяття на облік нерезидента здійснена за рішенням контролюючого органу на підставі акта перевірки, без заяви про взяття на облік і одержання заперечення до акта перевірки, таким нерезидентам надсилають (видають) Повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків. Затвердженим урядом Порядком визначено форму Повідомлення та процедуру його направлення нерезиденту.

Водночас ДПС оприлюднила новий набір даних "Реєстр платників податків - нерезидентів". Надалі його будуть щомісяця оновлювати.

Дані з Реєстру платників податків – нерезидентів містять:

1) податковий номер нерезидента;

2) найменування платника податків – нерезидента;

3) дату внесення до Реєстру платника податків – нерезидента.

З даними Реєстру можна ознайомитися за посиланням.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ