Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Не утримали податок при виплаті нерезиденту - яка відповідальність

Податківці роз'яснили порядок дій при виявлені несплаченого податку на доходи нерезидентів

Чи нараховується контролюючим органом штраф відповідно до ст. 127 ПКУ та пеня, якщо платник податку під час виплати доходу нерезиденту не утримав податок на доходи нерезидента та не сплатив його до бюджету, не відобразив виплату доходу нерезиденту в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, однак до подання уточнюючої декларації сплатив податок з таких доходів та штраф у розмірі 3 відсотків??

На це податківці зауважують наступне.

Сума податків з доходів нерезидентів, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам за звітний (податковий) період, відображається платниками у додатку ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та відповідно, рядку 23 ПН Декларації.

Ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів - штраф вже 50 %, порушивщи втретє - слід приготувати до сплати штраф у розмірі 75 %.

Якщо ж платник податків самостійно виявляє несплату податку - то в даному випадку діє загальний порядок самостійного виправлення помилок і внесення змін до податкової звітності.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 102.22 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ