Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Наступного року буде змінено оподаткування дивідендних доходів нерезидента

Податківці нагадують: нові правила щодо прирівняних до дивідендів виплат нерезидентам запрацюють із 2021 року.

Законом № 466 змінено серед іншого правила утримання податку на доходи нерезидентів. Корективи, зокрема, стосуються дивідендів і платежів, класифікованих як "прирівняні до дивідендів" (пп. 14.1.49 ПКУ).

Передусім законодавець по-новому сформулював саме визначення дивідендів.

Так, дивіденди – платіж, що здійснює юридична особа, у тому числі емітент корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Зокрема, визначено, що для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюють також:

– платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснює юридична особа на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв'язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

– суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачують на користь нерезидента, зазначеного в пп. "а", "в", "г" пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки";

– вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів і деривативів, що придбавають у нерезидента, зазначеного в пп. "а", "в", "г" пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки";

– суму заниження вартості товарів (робіт, послуг), які продають нерезиденту, зазначеному в пп. "а", "в", "г" пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу "витягнутої руки";

– виплату в грошовій або негрошовій формі, що здійснює юридична особа на користь її засновника та/або учасника – нерезидента України у зв'язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи.

Оскільки зазначені вище зміни набувають чинності з 01.01.2021, податок на доходи нерезидента, що прирівнюють до дивідендів, нараховують й утримують згідно з новими вимогами під час перерахування такого податку за відповідними операціями, здійсненими з 01.01.2021.

Джерело: ІПК ДПСУ від 18.08.2020 р. № 3396/ІПК/99-00-05-05-02-06.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ