Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
МСФЗ-резерви та податкові різниці

Чи підлягатиме коригуванню фінрезультат до оподаткування на суму штрафів і пені

Платник за міжнародними стандартами фінансової звітності створює резерви на суму штрафів і пені за порушення строку сплати грошових зобов'язань у частині:

– штрафів і пені, нарахованих податковими органами та не узгоджених платником податку, що оскаржуються відповідно до положень податкового законодавства;

– штрафів і пені, які з великою ймовірністю можуть нарахувати податкові органи в майбутньому за фактом погашення податкового зобов'язання відповідно до положень податкового законодавства.

Але у підприємства, з огляду на цьогорічні коригування пп. 140.5.11 ПКУ, виникає запитання: як діяти в ситуації, якщо визнання витрат зі створення забезпечення (резервів) на сплату штрафів і пені за порушення податкового законодавства відображено у фінансовій звітності до 23.05.2020, а його використання (визнання/нарахування зобов'язань у розрахунках з бюджетом) відбувається в періоді після 23.05.2020?

Контролери з цього приводу зауважують таке.

Фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму витрат на сплату штрафів і пені, нарахованих контролюючими органами за порушення вимог податкового законодавства після 22.05.2020.

При цьому зазначають: відповідне коригування фінансового результату до оподаткування не стосується нарахованих сум штрафних (фінансових) санкцій і пені, які платник податку відобразив у складі витрат у бухгалтерському обліку по 22.05.2020 включно.

Загалом же фінансовий результат до оподаткування:

• збільшується на суму резервів, створених підприємством відповідно до правил бухгалтерського обліку для відшкодування майбутніх витрат на сплату штрафів і пені, нарахованих контролюючими органами за порушення вимог податкового законодавства; та

• зменшується на суму використання та коригування (зменшення) таких резервів, сформованих відповідно до стандартів бухгалтерського обліку.

Джерело: ІПК ДПС України від 20.08.2020 р. № 3470/ІПК/99-00-05-05-02-06.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ