Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Змінено податкову конвенцію з Австрією

Запроваджено нові положення щодо уникнення подвійного оподаткування та обміну інформацією між Україною та Австрією

Євроінтеграційні прагнення України активізують і процеси гармонізації законодавства з європейськими нормами. Зокрема, в останні роки досить активно нормотворча робота ведеться щодо імплементації BEPS, положень AML та перегляду податкових конвенцій.

Черговим кроком на цьому шляху став перегляд умов Конвенції щодо уникнення подвійного оподаткування між Україною та Австрією. Як відмічають у головному фінансовому відомстві, підписаним 15 червня 2020 року Протоколом вносяться зміни з метою приведення її положень у відповідність до Модельної Конвенції ОЕСР.

Серед ключових новації – зміна ставок оподаткування.

Ставку оподаткування дивідендів збільшено з 10% до 15%.

Проценти замість 2% оподатковуватимуться тепер за ставкою 5%.

Для "науково-технічних" роялті (за користування будь-яким авторським правом на наукову працю, патент тощо), що раніше оподатковувались за нульовою ставкою, встановлено 5% податок.

Ставка за роялті "творчі" (за користування авторським правом на літературні твори або твори мистецтва) збільшена з 5% до 10%.

Докладніше про "Уникнення подвійного оподаткування" можна дізнатися з модуля Ситуації інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН

Окрім збільшення ставок передбачається введення нових положень: "Право на отримання вигід", яке обмежує можливості застосування пільгових положень Конвенції, якщо основною метою є отримання таких пільг, та "Обмін інформацією", яке розширює можливості компетентних органів Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією.

Джерело: повідомлення Прес-центру міністерства фінансів

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ