Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
COVID-19: оприлюднено роз'яснення щодо МСФЗ-обліку орендних пільг

Роз'яснення РМСБО щодо обліку "пандемічних" поступок з оренди згідно з МСФЗ 16

Ще 10 квітня 2020 року Рада з МСБО опублікувала документ "МСФЗ 16 та Covid-19". У ньому надано роз'яснення щодо застосування МСФЗ 16 "Оренда" для обліку орендних поступок, наданих у результаті пандемії захворювання COVID-19. Ідеться про так звані "пандемічні" зміни орендних платежів, що відбулися або, як очікується, відбудуться, наприклад, у вигляді надання орендодавцями "канікул" з орендної плати комерційним орендарям.

І ось нарешті Мінфін оприлюднив офіційний переклад цього документа на своєму сайті в розділі "Загальні роз'яснення".

РМСБО наголошує, що МСФЗ 16 передбачає можливість виникнення змін орендних платежів протягом строку оренди. Подальший облік таких змін (якщо вони суттєві) передбачає застосування суджень і залежить від низки чинників, зокрема від того, чи були ці зміни передбачені початковими умовами договору оренди. Крім того, зміни можуть виникати безпосередньо через внесення правок у договір оренди або опосередковано внаслідок дій уряду у відповідь на пандемію COVID-19.

Аби з'ясувати порядок обліку таких змін, суб'єкт господарювання аналізує в сукупності договір оренди та всі застосовувані нормативно-правові акти. Інакше кажучи, застосовуючи МСФЗ 16, суб'єкт господарювання розглядає будь-які "пандемічні" зміни в орендних платежах в однаковий спосіб незалежно від того, чим вони обумовлені. Також у роз'ясненні наведено міркування як визначати, чи відбулася модифікації оренди (зміна в обсязі оренди чи компенсації за оренду, яка не була частиною початкових умов оренди) в цілях МСФЗ 16 та як обліковувати відповідні орендні поступки.

Окрім того, акцентовано увагу на ідентифікації можливого зменшення корисності активів з права користування (для орендарів) та об'єктів основних засобів, що є предметом операційної оренди (для орендодавців), згідно з МСБО 36 "Зменшення корисності активів". А також на розкритті у фінансовій звітності інформації щодо впливу змін орендних платежів, зумовлених COVID-19, на фінансовий стан і фінансові результати діяльності суб'єкта господарювання.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ