Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Іспити віддалено стануть нормою

У світлі пандемії COVID-19 ACCA (Асоціація, що об'єднує фахівців у сфері фінансів, обліку й аудиту) вирішила цьогоріч проводити іспити в дистанційному режимі, щоб кандидати мали змогу пройти тестування з дому або іншого місця, що відповідає карантинним вимогам, – повідомляє Accountancy Daily.

На цей час в асоціації налічується орієнтовно 527 тис. студентів у 179 країнах світу. Надійні та безпечні підходи до використання сучасних технологій дають змогу ACCA дистанційно перевірити знання в межах кваліфікаційних іспитів незалежно від місцезнаходження того, кого екзаменують. Система гарантування безпеки передбачає використання даних біометрії, технологій штучного інтелекту та відеофіксації. Тож, цього разу все відбудеться в режимі онлайн під наглядом "живого" спостерігача.

За словами представників ACCA, уже до червня систему запустять для екзаменів за модулями Applied Knowledge і базового рівня, до вересня – за модулем Applied Skills. Щодо модуля Strategic Professional обіцяють внести ясність незабаром, після уточнення ситуації.

Accountancy Daily нагадує, що в березні Інститут сертифікованих бухгалтерів Англії та Уельсу (ICAEW) через COVID-19 оголосив про скасування й зміни в розкладі своїх іспитів на червень і липень. Іспити ACA професійного рівня, заплановані на червень, скасовано загалом, а іспити "просунутого" рівня, які мали відбутися в липні, – перенесено на кінець серпня. Водночас ICAEW розглядає різні варіанти вирішення ситуації для тих, на кому позначилися карантинні заборони, зокрема й у вигляді розширених екзаменаційних сесій.

А ще раніше онлайн-тестування вирішив проводити Інститут внутрішніх аудиторів. І ось, як повідомляє PQ Magazine, Міжнародна асоціація фахівців у сфері управлінського обліку (CIMA) також долучилася до нового світового тренду й від початку травня проводить перші в її історії "домашні" кваліфікаційні іспити.

Свою віддалену участь встигли забронювати студенти з більш ніж 70 країн. Студенти з приблизно 40 країн складають іспити ще від початку травня. Як дехто ділиться враженнями, сама незвичайна ситуація спочатку змусила їх нервувати, але після натискання кнопки "розпочати іспит" процес іде дуже гладко й досить близький до досвіду складання іспитів через спеціальні навчальні центри, тож загалом "усе ок" (хоч вірити в це на слово й не обов'язково). Ті, хто вже випробував на собі новий досвід, також відзначають оперативну допомогу з боку онлайн-контролерів, до яких можна звернутися з питанням, тому проходження дистанційної екзаменаційної перевірки вдома не зумовлює жодного дискомфорту.

Те саме видання PQ Magazine повідомляє, що до віддаленого тестування за низкою своїх дисциплін у серпні також готується британська Асоціація технічних фахівців (Association of Accounting Technicians – AAT). Зокрема, це – "Просунутий бухгалтерський облік", "Підготовка фінансової звітності", "Управлінська звітність: оцінка витрат" і ряд інших. Проте все-таки не за всіма дисциплінами, адже є такі іспити, які неможливо провести віддалено й гарантувати адекватний результат. Сьогодні AAT інтенсивно розмірковує над можливими рішеннями цієї перешкоди.

Джерело: GAAP.RU

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ