Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Як застосовувати МСФЗ 9 і МСФЗ 7 в умовах карантину

Національний банк листом від 05.05.2020 р. № Р/60-0005/21959 надав пояснення про відображення фінансових інструментів у бухгалтерському обліку та фінансової звітності в умовах невизначеності, що виникла внаслідок пандемії COVID-2019.

Як відомо, нещодавно Рада з МСФЗ оприлюднила роз'яснення "МСФЗ 9 та covid-19" про облік очікуваних кредитних збитків із застосуванням МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", враховуючи поточну невизначеність, яка виникла внаслідок пандемії COVID-19. Нацбанк підкреслює, що вживання заходів для підтримки бізнесу, застосування кредитних канікул та інших заходів не звільняє суб'єктів господарювання від дотримання вимог МСФЗ 9.

Щодо застосування МСФЗ 7 "Фінансові інструменти: розкриття інформації" НБУ вказує на обов'язок банків розкривати у фінансовій звітності інформацію про характер і ступінь ризиків, пов'язаних із фінансовими інструментами. Відповідно потрібно буде розкрити інформацію про вплив COVID-19 на ризики, пов'язані із фінансовими інструментами, а також на те, як банк керує такими ризиками.

Говорячи про застосування МСФЗ 34 "Проміжна фінансова звітність", Нацбанк зазначив, що у проміжній фінансовій звітності банки повинні розкрити інформацію про вплив заходів, пов'язаних із коронавірусною хворобою COVID-19, на фінансовий стан і фінансові результати, а також розкрити істотні зміни облікової політики.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ