Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Національний кодекс корпоративного управління затверджено

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Кодекс корпоративного управління України (далі – Кодекс), який відображає новітні розробки у сфері комплексного екологічного, соціального та корпоративного управління.

Кодекс стосується насамперед акціонерних товариств, акції яких допущено до торгів на фондових біржах України. А втім, він може бути важливим орієнтиром для всіх державних і приватних компаній, які прагнуть побудувати ефективну систему управління.

Законодавство України не вимагає від компаній дотримуватися норм цього Кодексу. Як і в багатьох інших країнах, в Україні він є інструментом soft law, тобто рекомендаційним документом. Застосування Кодексу наполегливо рекомендують передусім компаніям, які виходять на ринки капіталу.

Над підготовкою тексту Кодексу працювали українські й міжнародні експерти, зокрема: з IFC (підрозділу Групи Світового банку), Української академії корпоративного управління (UCGA), Світового банку, а також юристи провідних юридичних компаній України. Усі вони підтримали зусилля НКЦПФР і зробили вагомий внесок, без якого розроблення Кодексу було б неможливим.

Керував стратегією та процесом розроблення Кодексу Річард Фредерік, незалежний консультант із питань корпоративного управління.

Ми очікуємо, що цей Кодекс стане національним стандартом корпоративного управління в Україні. На його основі згодом будуть розроблені додаткові розширення (для державних компаній, учасників фінансового ринку, нелістингових компаній тощо) й окремі політики на більш спеціалізовані теми (роль акціонерів в управлінні, управління ризиками, функціонування аудиторського комітету наглядової ради, висування кандидатів до складу наглядової ради, запобігання корупції тощо).

Належне корпоративне управління допомагає збільшувати вартість компанії шляхом підвищення її конкурентоспроможності, ефективності та зростання, воно зміцнює довіру до компанії та сприяє створенню цінності в інтересах акціонерів, працівників та інших стейкхолдерів.

Тимур Хромаєв, голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Розроблення Кодексу корпоративного управління України є частиною програми IFC "Сприяння інвестиціям через інтегровані екологічні, соціальні та управлінські стандарти в Європі та Центральній Азії", яка реалізується в партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO). Мета програми – стимулювання розвитку приватного сектору в Європі та Центральній Азії, зокрема в Україні.

Джерело: НКЦПФР

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2020

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ